Merlin

vyučuje a používá se ještě jazyk esperanto?

Nejlepší odpověď
annas

Ačkoli se esperanto vyučuje na některých školách (v Česku dnes například na Masarykově univerzitě v Brně a Univerzitě Palackého v Olomouci), nejčastěji se ho lidé učí jako samouci, pomocí korespondenčních či multimediálních kurzů (papírovou i elektronickou poštou nebo prostřednictvím internetových stránek jako je lernu!) či v místních esperantských klubech. Existují učebnice a pomůcky pro samouky ve více než 100 jazycích.

Moje známá navštěvuje v jednom městě soukromý kurs esperanta.

Aby se uživatelé experanta našli, nosí zpravidla esperantskou vlajku. Je zelená se zelenou hvězdou v bílém poli. Esperantisté dříve nosili na klopě zelenou hvězdičku. Dnes na autě, kole, batohu nosí esperantskou nálepku. Důležité při cestě do ciziny.
Když se chci s někým domluvit, musím vědět, že esperanto ovládá.

Různé internetové stránky.

Další odpovědi
spynfo

jazyk je to prakticky, bohuzel mensinovy.
napiste vyuka, skola, kurz, a pod.

Zdroj: http://www.go­ogle.com/sear­ch?hl=cs&q=si­te:cz+intitle:es­peranto

kajka9

ne