Avatar uživatele
řidič

vyůčtování plynu

Mám dotaz.Jsem odběratel plynu,plyn odebírám od rwe,a jsem znepokojen vyůčtováním plynu přišel mi nedoplatek 27tis,přesto že jsem měl cca stejnou spotřebu jako loni kde jsem měl nedoplatek 4 tis.Je možné že by se takto razantně plyn zdražil???ale to mě netrápí nejvíc,nemůžu totiž pochopit jak je možné že moje zálohy které platim měsíčně společnosti rwe,tak z každé té zálohy mi berou dph,a to co tam zbyde je použito k zaplacení,takže moje vlastně zdaněné peníze jsou znovu zdaněny touto společností,ještě pořád se to zdá divné pouze mě?????????zajímá mě jestli mají právo takto jednat.děkuji za odpověd
Doplňuji:
takže podle odpovědí,se zdá jemon mě že moje zdaněnné peníze zaměstnavatelem posílám někam, kde nezaplatim jen odebraný plyn kde ke kažké jednotce odebraného plynu je započítono dph ale ještě z každé zálohy platim dph ,trochu se v tom strácim ,ale logické se mi to nezdá,co takhle,odeberu plyn za 30tis a zaplatim 30tis,to je asi nesmysl co?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? anonym, NickD před 5065 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Miroslavst

Není pravda co píšete. Koukněte se do toho vyúčtování znovu.
Cena plynu je 10Kč (to jsou jen příklady)+DPH 20%, celkem tedy 12,–Kč. Vy platíte zálohu 1200Kč to je 1000+200DPH.
Oni vám dají celkovou spotřebu že máte platit za plyn 10.000Kč+2.000DPH, celkem tedy 12.000,– od toho odečtou zálohy ve výši 12×1200Kč což je celkem 14.400Kč. Máte tedy přeplatek 2.400Kč. Nepočítají vám zálohu že platíte bez DPH.
A co se týče možné chyby ve vyúčtování, tak to je možné, podejte si reklamaci na vyúčtování a oni to prověří. Jinak cena plynu se odvíjí podle spotřeby, na stránkách rwe najdete ceník i starší. cena se pohybuje kolem 13,–Kč za kubík (m3), tedy 1,28Kč za KWh v které účtují. Přepočet se provádí přibližně m3×10,105=KWh. A měsíční plat je okolo 200Kč.
Jinak není nesmysl jak píšete, že pokud odeberete za 30tisíc, tak zaplatíte skutečně 30tisíc.
Pozor však na to, v čem počítáte spotřebu a v čem zálohu. buď počítáte vše s dph nebo vše bez dph.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
glorie

jestli chcete nejlevnější dodavatele plynu a el. tak vám mohu doporučit centropol energy. Odebírám od nich také a garantují nejlevnější ceny na trhu.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
mosoj

Je s podivem, že jste si teprve nyní všiml, že na každém zboží je nějaká daň. Každé zboží které kupujete je zatíženo DPH, nejenom plyn a co teprve cena benzinu , cigaret, alkoholu tam je DPH a ještě spotřební daň. To Vám nevadí ?

Jediná nesrovnalost ja na Vašem nedoplatku.
Plyn v loňském roce v průměru nezdražoval.
Zdražení bylo až od ledna 2010.
Takže buď byla chyba ve vyúčtování, odečtu nebo jste platil nižší zálohy a nám matete jenom hlavu.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Jambalaya

Ano, nejspíš je to divné pouze Vám. Společnost RWE jako právnická osoba která vede účetnictví, má povinnost dle zákona o DPH v okamžiku přijetí platby, tedy vámi zaplacené zálohy, odvést z poukázané částky DPH. Zaplatíte-li např. zálohu Kč 1.200,–-, RWE musí poslat Kč 200,–- státu. Těch 200 Kč platíte vy, jako konečný spotřebitel, RWE je pouze prostředníkem mezi státem a Vámi. Tedy neplatíte RWE nýbrž státu a proto se vám zdá, že se zúčtovávají pouze částky bez daně. V zásadě je to tak jak píšete, ale nic s tím nenaděláte 🙂
Být Vámi, pak bych se o DPH vůbec nezajímala a počítala bych pouze celkové částky
Doplňuji:
A kde myslíte, že by stát bral peníze na transferové platby? Máme několik druhů daní, daň z příjmů, spotřební daň, dědickou, darovací ale hlavně máme DPH a to je ta nejzákeřnější a největší.
Když zaplatíte 30000, ziskem RWE je 25000. A 5000 dos­tane stát. DPH je úplně na všem, většinou 20%. Na jídlo a zdravotnické potřeby je zatím 10%, ale bývalo 5%.
Tedy systém přerozdělování. Čím budete více vydělávat, tím budete nakupovat více věcí a tím také budete odvádět státu více DPH, to je základní princip. A stát potom může nacpat více peněz cikánům a jim podobným existencím. A když bude u moci ČSSD a KSČM budou daně ještě vyšší, neboť jejich principem rovnosti je brát a házet do kanálu. Tak je to 🙂

Upravil/a: Jambalaya

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
cukrar

to ale nemůžeme posoudit na dálku, koukněte na množství plynu. Máte stejnou spotřebu?
Asi nemáte, páč o tolik plyn nešel nahoru. Buď více spotřebováváte, nebo závada.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Dominno

nedávno jsem přešel kvůli vysookým cenám za plyn k Armexu, což byl pro mě výhodnější dodavatel z hlediska financí a s plynem po všem stránkách spokojenost

před 1785 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek