DoctorWho

Vytvořit si vlastní mangu.

Dobrý den.
Posledním rokem jsem se stal otaku ,mám za sebou něco přes 187 anime a čtu mangu ,je to fajn protože jsem se z toho naučil dost dobře anglicky a i pár věcí do života!
Ale nedávno jsme mluvili ve škole o zálibách ,řekl jsem o tom a naše učitelka byla dost překvapená ,protože sama ona byla závislá na japonských kresbách a to je UČITELKA! Ale zeptala se mě ,jestli jsem už zkusil vytvořit vlastní mangu ,to mě celkem ťuklo. Tak jsem o tom celý den přemýšlel a řekl jsem si ,že bych to chtěl zkusit ale nevím částečně jak začít a moje nápady jsou všude použity ale v tom nevidím problém ,moje fantazie je nepředvídatelná. Hlavní otázka je ,jestli neexistuje nějaká stránka na základy či popřípadě nějaké pomůcky.

Děkuju.

Odpovědi
led

Nebudem odkazovať na stránky s mangami, tých je dosť a pokiaľ sa o ne zaujímaš, tak ich určite poznáš.
Trošku teórie
čo je to manga – kreslený príbeh s textom. Nemusí byť v angličtine, je veľa týchto príbehov aj v češtine, alebo slovenčine. Vytvoriť mangu je vlastne zvoliť si tému s textovou osnovou a využiť svoju fantáziu na vytvorenie charakteru jednotlivých postáv a preniesť do príbehu. Netreba sa pokúšať hľadať charakter nejakými filozofickými úvahami, nechaj sa viesť srdcom, inštinktom, fantáziou, skúšaj, hľadaj, kresli, trhaj,kresli.. až jedného dňa povieš, už vás tu mám všetkých a teraz hurá do príbehu…
Byť učiteľka, to je nejaká choroba? To učiteľka nemôže mať aj netradičné záujmy? (Pripadá mi to ako „Vyšívanie je práca pre ženy“ a viete, že túto „ženskú“ záľubu pestoval aj švédsky kráľ Gustáv V.?) Práve naopak, je dobré, že učiteľka má aj takéto záujmy, lepšie dokáže pochopiť iných s týmto zameraním.

Melkor

Ahoj, pár stránek je třeba zde: http://lmgtfy­.com/?q=jak+kres­lit+mangu