Meffinka

Výtvarka – jaký je rozdíl mezi..?

Můžete mi prosím někdo vysvětlit, jaký je rozdíl mezi voskovkami a suchým pastelem? Viděla jsem fotku, kde si holka něčím podobným barvila vlasy a vypadalo to krásně, tak bych to chtěla zkusit (v komentářích píší, že to je suchý pastel) tak nevím. Děkuju

Nejlepší odpověď
Lakeysha

pastel je spíš taková barevná křída, voskovky jsou vyloženě masnej ksindl. Pastelem se dá pracovat dobře, je to v podstatě taková malba na sucho, nebo spíš barevná kresba. Ale je potřeba ho po dokončení zafixovat fixátorem(osobně používám lacinej lak na vlasy a taky to stačí)
Doplňuji:
a jak si tim obarvila vlasy netušim, takovou bobovinu já nikdy nezkoušela, tak co já vim.

Další odpovědi
quentos

Dost velký, je to nebe a dudy. Voskovka je voskový pastel, kdežto suchý pastel je odborný název pro tzv. prašné křídy. Jak si tím malovat vlasy si dost dobře nedokážu představit, a to jsem ve výtvarné škole strávil nějakých deset let.
Že nekecám, si můžete ověřitmnapř. zde: http://www.art-creative.cz/sada-suchych-pastelu-winsor-24-ks-p-86806.html

Damiana

Voskovky jsou jakoby mastné, tuhé, ty nebudou držet. Pastel – vlastně křída ano. Je to docela úlet, jak tak na to koukám, ale proč ne. Jen se z toho bude podle mne prášit a vlasy budou vypadat hodně suché.
Pamatuji si na melíry fixami, takže…:-)))

http://scene-core.blog.cz/1202/ba­revny-vlasky-pomoci-pastelu

Kohut57

Suchý pastel, prodávaný v papírnictví s názvem , umělecké křídy, je vlastně pouze slisovaný prášek( pigment), bez pojidla. Něco jako obyčejné barevné křídy ve škole. Ale kvalitnější. V malířství se fixují(pojí), fixativem(poji­dlem), ve spreji . Na hlavu stačí lak na vlasy. Voskovky, jak už název napovídá ,mají pojidlo z vosku. Do vlasů se nedají použít, spíše na sgrafito.