Avatar uživatele
Meffinka

Výtvarka – jaký je rozdíl mezi..?

Můžete mi prosím někdo vysvětlit, jaký je rozdíl mezi voskovkami a suchým pastelem? Viděla jsem fotku, kde si holka něčím podobným barvila vlasy a vypadalo to krásně, tak bych to chtěla zkusit (v komentářích píší, že to je suchý pastel) tak nevím. Děkuju

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? Kohut57 před 4320 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Lakeysha

pastel je spíš taková barevná křída, voskovky jsou vyloženě masnej ksindl. Pastelem se dá pracovat dobře, je to v podstatě taková malba na sucho, nebo spíš barevná kresba. Ale je potřeba ho po dokončení zafixovat fixátorem(osobně používám lacinej lak na vlasy a taky to stačí)
Doplňuji:
a jak si tim obarvila vlasy netušim, takovou bobovinu já nikdy nezkoušela, tak co já vim.

Upravil/a: Lakeysha

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
quentos

Dost velký, je to nebe a dudy. Voskovka je voskový pastel, kdežto suchý pastel je odborný název pro tzv. prašné křídy. Jak si tím malovat vlasy si dost dobře nedokážu představit, a to jsem ve výtvarné škole strávil nějakých deset let.
Že nekecám, si můžete ověřitmnapř. zde: http://www.art-creative.cz/sada-suchych-pastelu-winsor-24-ks-p-86806.html

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Damiana

Voskovky jsou jakoby mastné, tuhé, ty nebudou držet. Pastel – vlastně křída ano. Je to docela úlet, jak tak na to koukám, ale proč ne. Jen se z toho bude podle mne prášit a vlasy budou vypadat hodně suché.
Pamatuji si na melíry fixami, takže…:-)))

http://scene-core.blog.cz/1202/ba­revny-vlasky-pomoci-pastelu

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kohut57

Suchý pastel, prodávaný v papírnictví s názvem , umělecké křídy, je vlastně pouze slisovaný prášek( pigment), bez pojidla. Něco jako obyčejné barevné křídy ve škole. Ale kvalitnější. V malířství se fixují(pojí), fixativem(poji­dlem), ve spreji . Na hlavu stačí lak na vlasy. Voskovky, jak už název napovídá ,mají pojidlo z vosku. Do vlasů se nedají použít, spíše na sgrafito.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek