Vytuhnutí po startu

Zapnu NTB asi po 5 minutách „vytuhne“, nejvíce paměti sežere proces svchost (až 200 MB).
Mám jen 512 RAM v NTB a přidání by bylo „problematické“ – paměť není přístupná bez nutnosti rozebrání
Co proces svchost dělá? Co se děje 5 minut po startu? Nějaké aktualizace? Jaké to můžou být?

Mám XP SP3

Nejlepší odpověď
anonym

svchost.exe je standardní součást systému, hostuje tzv služby v systému které jsou ve formě knihoven dll…

nicméně je pravdou že řada virů se za tento program vydává … jsou tedy dvě možnosti buď je váš pc napaden virem, nebo některá ze služeb systému působí chyby a přetěžuje svchost.exe …

to první vyřeší antivirový program který případného záškodníka snad najde (nod32 nejlépe) to druhé vyřešíte odebráním problematické služby ze systému nebo jejím zastavením.