Silvie

Vytrácejí se živiny z jídla, které dám zamrazit?

Někde jsem slyšela, že pokud dám např. španát do mražáku, ztratí tím živiny.

Nejlepší odpověď
venkovan

Pokud si pamatuji, tak pokud zmrazení proběhne rychle, výrazně se obsah živin nemění. Nicméně u špenátu není co zničit. je to jen kus zelené hmoty o které se po leta díky špatně zapsané desetiné čárce říká, že je zdravý. Tedy snad má dost listové kyseliny či jak se tomu říká.

Další odpovědi
dominikkoval

Jako věci z mrazáku bývají hlavně hnusné… když ti takový špenát načichne od masa – je to hnus…