simonka

Vytopení bytu a jak postupovat když podnájemník si peníze za vytopení bytu nechal

V r. 2008 nás sousedka nad námi vytopila, vše bylo řádně přes pojišťovnu sepsané. Odchlípnuté tapety, fleky na stropech, voda v zásuvkách ajn. Vyplatila jsem mu finance zaslané o pojišťovny 3000,0 Kč a nájemník nechal opravit pouze pojistky od elektrikáře(paragon na 200,0 Kč) a nic jiného nebylo uděláno. Co s tím?

Odpovědi
standa

Pokud mohu dělat závěry jen z vámi uvedených argumentů (i když vím, že bych měl znát stanovisko i druhé strany), tak jednání nájemce považuji za hrubé porušení smluvních podmínek, dobrých mravů a ja nevím čeho ještě…

Napsal bych výpověď (jako výpovědní důvod bych uvedl hrubé porušení smluvních podmínek a dobrých mravů s odkazem na fakta) a za účasti svědka bych nájemce požádal o vrácení peněz. Pokud by nájemce odmítnul nebo se začal ´vymlouvat´, tak bych mu bez slitování předal výpověď…

btw. pokud vám nájemce peníze vrátí, tak pak je to na na další téma, jak jej efektivně ´donutit´, aby byt opravil…

…kdyžtak se pak ozvěte ještě jednou.