Cami

Vytapeni bytu 1+1 pouze elektrinou

Dobry den,
chtel bych poradit jak vytapet maly byt 1+1 kde je moznost pouze elektriky,on tam sice je spolecny kotel s rozvodem UT,v dome je 6 bytu,ale pouze 3 byty plati a neminim doplacet na ostatni proto chci topeni odstrihout a zridit vlastni na elektriku.
Ano vim je to nejdrazsi topeni,ale jina moznost neni,vlastni kotel nejde,krb take ne,jsme prostredni byt v prvnim patre,nad nami je strecha,dum neni nijak zateplen,izolovani jsme tedy byty na bocich,v byte mame nove plastove okna a plovouci podlahy,budou dodelany jeste bezpecnostni dvere,jake topeni zvolit?
Primotopy,aku­mulacni,podla­hove,nebo infra obrazy ktere jsou mnoha lidmi zavrhovany a i doporucovany.
Doplňuji:
Tak kotel nepujde z toho duvodu ze bych si musel postavit vlastni kotelnu,komin a to je nerentabilni,dum neni nijak zateplen,ale jsme prostredni byt a jesste jsme vsunuti mezi ne dovnitr takze prinejhorsim tam mohu nechat udelat samostatne zaskleni(jsme proste v takovem vyklenku),dale cely byt bude vymalovan tepelne izolacni barvou Eternal In Thermo,jinak vymera hlavniho pokoje je cca 14 m2, kuchyn s predsini cca 8 m2 a koupelny 4 m2,je to maly bytecek ,v koupelne mam jasno tam prijde elektricky zebrik,ani nic jineho nema smyl davat,do kuchyne a predsine pravdepodobne primotop,jelikoz tam moc casu travit nebudem a v pokoji tedy zvazuji jeden primotop a po dobu co nebudem doma tak bych chtel pouzivat ten okrasny infra obraz,jen ted otazka jaky vykon zvolit.

Nejlepší odpověď
anonym

Před 14 dny jsem měla v 1+1 bytě energetika z ČEZu. Řeším stejný problém. Vytápění je v podstatě postaveno tak, že čím jsou vyšší pořizovací náklady, tím jsou posléze nižší náklady na spotřebu elektřiny.
Přímotopy by vyšly na na 23 tisíc Kč a spotřeba by byla měsíčně cca 4,5 tisíce Kč, akumulačky pořizovací náklady cca 45 tisíc a měsíční spotřeba cca 3 tisíce Kč. Nejnižní spotřeba má být u podlahového topení, ovšem oplatí se alespoň v částečně energeticky upravených bytech (plastová okna, izolace podlahy apod.) a náklady budou nejvyšší. Tady mi energetik nebyl schopen náklady spočítat, protože u podlah je důležité, jestli se použeje sandvichový systém, nebo topné rohože atd. Každopádně by v tomto případě byla měsíční spotřeba energie nejlevnější.
Vyřešit topení musím, protože RWE mi za předchozí topnou sezonu naúčtovalo měsíční spotřebu ve výši 6 tisíc Kč.

Další odpovědi
Sůwa

Není to zas tak drahé, jak někdo představuje. Mám byt plně elektrifikovaný, celková výměra 93 m2 při výšce místností 3,2m a roční spotřebu mám cca 7500 kWh. Záměrně neuvádím částku v Kč, protože může být od každého dodavatele jiná a každý rok se mění. Byt ale nepřetápím a je rohový, tedy velice ochlazovaný z vnějšku.
Doplňuji:
Používám sazbu KOMFORT PŘÍMOTOP 20, D45d, pro vytápění mám elektrický přímotopný kotel, na TUV boiler.

mosoj

Akumulační a budeš spokojený.
Doplňuji:
Sůva, když to někdo porovnává na topné období ( to je kolik) nikoliv na rok . Co s ním naděláš.

ivzez

Na takto položenou otázku se nedá snadno odpovědět.
1 + 1 nic neříká o velikosti bytu, může jít
o byt od cca 30 m2 do téměř 70 m2.

Důležité také je, na kolik stupňů si představujete byt vytápět.
Obecně se dá přes den méně topit v kuchyni, kde teplo
vzniká při vaření a pečení, přes noc v obou místnostech.

Nedávno tu byl podobný dotaz,
v odpovědi jsem trochu rozvedla svou spotřebu
(ve větší místnosti topím přímotopem) v bytě
1 + 1, 45 m2:

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/elektricka-energie-pro-byt-1-kk-35m2

cukrar

Cami, je potřeba stanovit energetickou náročnost Vašeho bytu. Pak je ště kolegové zapopměli na sálavé teplo. (panely)
„..ale jina moznost neni,vlastni kotel nejde..“ vždy se najde i jiné řešení, proč nejde vlastní kotel?
„…,nad nami je strecha,dum neni nijak zateplen,…“ toto je největší problém, že je objekt energeticky náročný..

rigormortis

Pokud máte v bytě karmu, nevidím problém pořídit kotel s TUV ohřevem, ale asi to není vhodné vůči nebezpečí udušení oxidem uhelnatým.
Být vámi bych zvolil vytápění podlahové (jsou to takové rohože co se zamáznou do lepidla do podlahy)…výhoda je v tom, že se vytápí max. 40C a jde to od podlahy vzhůru, což je také úsporné, navíc nebudete mít zbytečně zabrané místo topením v tak malém bytě.
Je to velmi příjemné vytápění, kvůli kterému určitě neprohloupíte.
Více např. zde: http://www.po­dlahove-topeni.eu/