Retko

Vysvetlite vyraz?

„Vzduch by se dal nozem krajet“

Znamena to napjaty okamzik??
A proc se tak rika?

Nejlepší odpověď
quentos

jj … je to nadsázka, naráží to na jeho „hustotu“

Další odpovědi
Jakub

Popis

Klasickej pajzl, který je v Předmostí od dob lovců mamutů. Ale pozor mají tam opravdu sqělou desítku ZUBRa. Na jídlo mají klobásu z Ostravy, psa pivního, rybu zavinutou dávno mrtvou nebo tyčinky dlouhé jak týden před výplatou. Když se obsluha zblázní tak v létě na zahrádce opékají ryby mořské. I když se 4 mohutné ventilátory snaží sebevíce, vzduch je uvnitř tak hustý, že by se dal krájet i tupým nožem.

Podle mého názoru, toto rčení odpovídá výše uvedenému příkladu. Výklad, na který se ptáš, by odpovídal rčení, že napětí v místnosti by se dalo krájet nožem. Nikoliv vzduch.

Zdroj: http://www.pra­satka.cz/?pg=hsp&­id=5