JájsemRaibek

Vysvětlíte mi FUP-omezení internetu? , nějak to nechápu.

Tak mám od poskytovatele internetu nastavený FUP na určitou hodnotu.
Pokud tuto hodnotu GB vyčerpám mám výrazně snížené stahování-tedy alespoň tak mi to píšou (Limit FUP je vyčerpán. Vaše připojení je proto výrazně zpomaleno).
Jak si mám ale vysvětlit to, že pokud nemám limit vyčerpán, tak je připojení horší?
Dřív jsem si to šetřil, pak se mi stalo, že jsem to předčasně vyčerpal a najednou načítání atd bylo lepší. Od té doby to dělám tak, že co nejrychleji vyčerpám limit, poskytovatel sníží rychlost a mě jde vše líp.
Stačí třeba přehrávání filmu, videí na you tube či jiné. Pokud nemám vyčerpáno načítá se dýl, jakmile vyčerpám, zdá se mi to lepší. A přitom by to mělo být obráceně.
Jak je to možné?
Doplňuji:
IP64-vím co to znamená, děkuji.
Beddy-no právě. Mám plno (nebo jak to nazvat), mám zapnuté skype, puštěnou hru na internetu (na principu flash), otevřený seznam a seká se to. Dám si mezitím načíst film v kvalitě 360 a prostě čekám. Není problém na výpadek hovoru ve skype. Každou chvíli jsem šedivej.
Tak a pokud mám vyčerpáno, mám zaplé to samé, telefonuju přes skype a jede to jak drak.
No poskytovatele se ptát nebudu-byl bych proti sobě, že :DD
Ale prostě mi to hlava nebere.
Jak říkám, dřív jsem si limit šetřil v domění, že je to tak jak má být. Nyní se jej snažím co nejrychleji vyčerpat.

Nejlepší odpověď
Bedy

Tohle bude asi spíš dotaz přímo pro poskytovatele. vymyká se mi to logice, ze zkušeností vím, že je to právě naopak…

Běžně to bývá tak, že se rychlost internetu sníží opravdu na minimum nutné pro prohlížení internetových stránek. Ostatní věci jako pouštění videí a stahování by „nemělo“ jít – možná přehrávání ve kvalitě 144p 🙂
Doplňuji:
To je sice pravda, že byste šel sám proti sobě. Spíš jsem tím chtěl naznačit, abyste změnil poskytovatele. Dnes se FUP dává prakticky jen na mobilní internet.
Na domácí připojení už je to tak trochu přežitek…

Další odpovědi
anonym

  • Fair User Policy resp. Fair Usage Policy je nepřesná interpretace ve světě používané zkratky FUP – Fair Use Policy. Používá se u internetového připojení (např. některé ADSL nebo bezdrátový internet), kde je datové pásmo sdíleno mezi více uživatelů. Jeho smyslem je zamezit tomu, aby jeden uživatel přílišným využíváním svého internetového připojení omezoval ostatní uživatele.

http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Fa­ir_User_Policy

  • počítače, zkratka pro: Fair User Policy – můžeme volně přeložit do češtiny jako: spravedlivá politika vůči uživatelům. FUP je parametr určité služby, většinou internetového připojení, kdy je uživateli stanoveno jak velké množství dat může přenést za určité období. Po přečerpání tohoto daného množství dat poté přijde většinou snížení rychlosti do začátku dalšího měsíce (týdne, dne). Cílem FUP je udržet kvalitu služby stejnou pro všechny uživatele (tak, aby jeden nadměrným stahováním dat nezpomaloval připojení ostatních). Mnohdy (pokud je nízké) je ale FUP používáno poskytovateli služeb jako omezení, které je důvodem k zakoupení dražší služby s vyšším limitem nebo dokonce bez FUP limitu.

http://www.slovnik-cizich-slov.net/fup/

anonym

O2 zvyšuje FUP a výrazně zrychluje po jeho překročení. http://mobil.id­nes.cz/o2-pridava-datovy-fup-zrychluje-po-prekroceni-fod-/mobilni-operatori.aspx?c=A130221­_170027_mobil­ni-operatori_jm