misak25

vysvětli rčení: Všechno jí padá z rukou. A jak by jste vysvětlili rčení: Nad jeho výkonem přimhouřil obě :oči…?

Děkuji
Doplňuji:
za úkol to není,ale dostali jsme list s procvičováním.. nemohla jsem na to přijít… Ale děkuji moc za odpověď.

Nejlepší odpověď
iceT

Jsou to konstatování.
Všechno jí padá z rukou ukazuje na nešikovnost dané osoby.
Mhouřit oči nad něčím výkonem vysvětluji jako shovívavost-třeba ve škole,učitel ví,že student zná a proto mu udělí vyjímečně lepší známku,než by student zasloužil.

Další odpovědi
annas

Všechno jí padá z ruky – je nešikovná.

Nad jeho výkonem přimhouřil obě oči – někdo něco udělal, vytvořil, ale nebylo to ideální. Nebo se někomu sice líbí divadelní představení, i když má třeba k obsazení některého herce výhradu atd. Kdy mhouříte oči ve skutečnosti? Proč?

Ale určitě to máte za DÚ, prpto jsem jen naznačila, zkuste si promyslet sama nebo poradit s rodiči, abyste měla víc příkladů. .