Aaron

Vysvětlí mi prosím někdo, jak si slušně vydělat na akciích?

Jelikož bych si chtěl trošku zlepšit finanční stránku, ví někdo jak fungují akcie? Jsem otevřenej i diskuzi a cenim každičkou radu. Umí v tom někdo chodit z vás?

Nejlepší odpověď
Drap

Na celém světě není nikdo, kdo by vždy vydělal. Jak vydělat je poměrně snadné, pokud ovšem víš nebo umíš odhadnout, které akcie půjdou nahoru a které ne. Koupíš, když je cena nízká, a jakmile vzroste, tak prodáš. Pokud chceš zlepšit tímto způsobem svou finanční situaci, je potřeba mít i dostatečnou finanční rezervu. Několik desítek tisíc je o ničem.

Další odpovědi
orwell

Myslím si, že cennou a hlavně konkrétní radu ti tady nikdo nedá. Na síti seženeš různé články a komentáře k tomuto tématu (tuším, že jsem kdysi něco o tom vyšťoural na Finance.cz), ale chce to více času a možnost konzultací s někým, kdo se vyzná. Pochybuji ale, že ti bude někdo ochotně a nezištně dopomáhat k bohatství 🙂 Běží i různé kurzy na toto téma, samozřejmě ne zadarmo. Já mám v dostřelu pouze jednoho známého, který si tím přivydělává, ale nic moc. Abys opravdu slušně vydělal, musíš mít hlavně informace, informace, informace, … , anebo kliku. Vzpomeň třeba na Standu G. Taky žádnej „Ajnštajn“, ale když víš dopředu, o něčem co padá, že za chvíli poletí nahoru, tak to nekup, že jo. Já se do toho nepouštím, nemám potřebné znalosti ani kliku, spíš koliku. Ale přeji ti úspěch.

xxx3

kdyby tato schopnost byla tak běžná, že bys ji mohl snadno zjistit třeba na stránkách, jako jsou tyto, pak by to patrně dělal každý ;) Obchodování s akciemi se opravdu nedá naučit tak, že ti někdo na libovolné stránce poradí pár tipů „jak na to“. Denně se v akciích protočí biliony a snaží sa na tom vydělat přenejmenším miliony lidí po celém světě. Někteří vydělají a někteří prodělají. Kromě živých lidí beztak tvoří většinu pohybů na trhu automatizované systémy, které nakupují a prodávají třeba několikrát během vteřiny na základě různých algoritmů.

Smode

Už jen možností jakým způsobem na akciích vydělat je mnoho. Počítej s počátečním kapitálem nejméně okolo 500 000,– (myslíš-li to vážně) nicméně i tak je při obchodování, věř nebo ne, vydělání či našetření této částky tou nejsnadnější částí. Dále studuj akcie úplně všude (internet, knihy, online kurzy, živé semináře atd.) nejméně každý den 2 hodiny naplno po dobu dvou let a poté už máš slušnou šanci se z 80% ztrácejících zařadit do skupiny 20% těch, kteří stabilně vydělávají. Tedy musíš být lepší než čtyři z pěti kteří uvažují stejně jako ty. Ale to jde, ne? Držím palce!

Dodatek: když to po sobě čtu připadá mi že konec vyzněl trošku sarkasticky. Uvádím na pravou míru: myslel jsem to vážně a opravdu mi nepřipadá být nejlepší z pěti natolik nemožné.