Mousinek

Vysvětlí mi někdo tuto bajku?

Jdou dvě nuly po poušti. Pohlédnou k obzoru a uvidí v té dálce nekonečno.
A ta první nula řekne té druhé nule:
„Se divim, že se jim to v tom horku chce vůbec dělat.“
Doplňuji:
Mě napadlo jako že ty nuly dělají spolu sex a pro to jsou spojené a vypadaji jako nekonečno. Tak jsem se asi spletla

Nejlepší odpověď
annas

Nekonečno se označuje jako ležící osmička, tedy vlastně leží dvě spojené nuly vedle sebe, i když trochu zpološtělé.

Proto se nuly na pouští diví, že další nuly „pracovaly“ a vytvořily nekonečno.

Chytrý pochopí, hloupý nikoliv…

Další odpovědi
anonym

Mě by se spíš líbila pointa : „Se nedivím, že se jim v tom horku nechce dělat“.

annas

Chytrý pochopí, hloupý nikoliv – je poučení, je třeba znát, jak vzniklo nekonečno.

annas

Kdyby nuly"sexovaly", tak by zřejmě nebyly vedle sebe…