xDennie

Vysvětlí mi někdo stručně a jednoduše, co je to BARIÉROVÁ KLAUZULE ?

Nejlepší odpověď
anonym

Myslíš tohle?

„Zakládám politickou stranu. Myšlenky mám opravdu lákavé, ale tady už je tím základním problémem vysoká bariérová klauzule pro vstup do sněmovny, a navíc – proč věřit nějaké neosvědčené politické straně? Proč věřit že je jiná a že to myslí vážně?“

bariéra
•překážka, zábrana, hráz

klauzule, klausule
•omezující podmínka, výhrada, doložka
•rytmické zakončení verše

Nelámala bych si nad významem moc hlavu. To jenom zase někdo chtěl být originální, tak spojil dohromady dvě slova (pravda bez přemýšlení, zda to spojení je vhodné).
Občas nezbývá než jenom zírat na to, co některé mozky vypotí. A že se nám toho po sametové revoluci „vyrojilo“ opravdu hodně.

Další odpovědi
Drap

Daná podmínka mu vytváří bariéru