cochee

Vysvětlí mi někdo nápis na dveřích?

Otázka na člověka, který se vyzná v USA reáliích. Na jedné fotce na super.cz vchází Matthew Perry (Chandler z Přátel) do shopíku benzinpumpy. Na dveřích jsou nápisy a zaujal mě tento: „No Bills Over $20.“ Jaký k tomu má majitel benzínky důvod? Daně?

http://media.su­per.cz/images/ga­llery/000000000­9991209/o5g_U­Uaug_tMEprwNwKig­g/51a3256bf95e03d4c9de02­00-74817

Nejlepší odpověď
quentos

jeden z významů slova „bill“ je „bankovka“. Podle http://answer­s.yahoo.com/qu­estion/index?qid=2008­0224172612AAU­ko3A se těmito nápisy chrání jednak proti okradení zákazníkem (srv. u nás – někteří hnědočeši mají vypracovanou taktiku, jak totálně zblbnout prodavače při rozměňování velkých bankovek a za mořem se vyskytují úplně stejné svině bez ohledu na barvu), ale také aby byly tyto podniky méně „atraktivní“ pro lupiče.

Další odpovědi
autacek

Význam je v omezení plateb v hotovosti, vyšší částky lze zaplatit například bezhotovostně platební kartou (to je zcela běžné, obzvlášť v USA).

Omezení plateb v hotovosti přináší bezpečnostní výhody (přepadení, krádež) i následně logistické (převoz peněz do banky, apod.)