bolak

Vysvětlí mi někdo, jak se bojuje proti obřízce?

Tudle jsem to slyšel v rádiu, že Amnesty International proti tomu bojuje, ale nějak si dokážu představit jak…

A druhá věc je, komu mám vůbec fandit v týhle bitvě. Morálka a zdravej rozum mi říká, abych byl proti a přidal se k Amnesty Int., na druhou stranu je to dost nefér, boj člověka proti obřízce, protože obřízka je mnohem menší než člověk a navíc se nemůže bránit.

Nejlepší odpověď
anonym

Bojuje se převážně osvětou mezi lidmi, ale …

Zdroj: http://www.national-geographic.cz/de­tail/fotila-jsem-divky-ktere-se-na-obrizku-vyslovene-tesi-7228/

Další odpovědi
briketka10

Amnesty International se angažuje v aktivitách proti násilí na ženách, jaké kroky iniciujete v boji proti ženské obřízce?
AI se snaží využít svou sílu k ochraně žen a dívek před tímto mrzačením. Její role spočívá především v podpoře dalších organizací a jednotlivců, v poskytování odborných znalostí a v provádění výzkumu. V rámci dílčích projektů v jednotlivých zemích ve spolupráci s místními ženskými organizacemi provádí informační kampaně, usiluje o vzdělávání zdravotníků a také lobbuje u vlád s cílem zajistit legislativní ochranu žen. :(
viz článek:
http://www.adushka­aaa.estranky.cz/clan­ky/stop-obrizkam___.html

Drap

Hlavně se bojuje proti obřízce žen. Mužská obřízka je dokonce v některých státech preferována a nerchává si ji dělat spousta lidí a nejen z náboženskžch důvodů.
A klidně fandi komu chceš, nechci tě podceňovat, ae v celosvětovém měřítku to zřejmě nijak podstatně neovlivníš.

venkovan

Obřízka je sice menší, ale je zákeřná. Ona se umí usadit v mozku . A potom dokáže dělat dost neplech.
Kdyby udělali chlapů v těch zemích osvětu, jak je to příjemné milování s neobřezanou ženou, třeba by prosazovali tržní požadavek – pouze neobřezané.