Bronzový

Vysvětlete,prosím,význam :

1.vzít na dlani chlup
2.hrabat (komentář ke článku Šestiletou dívku nechtěli pustit do letadla, byla na seznamu teroristů:“ Už jim trochu hrabe? Jak se mohla 6 let stará holčička dostat na seznam???”)
3.co není psáno, to není dáno
4.vyšmelit (věci jako mikrokamera v tužce či v brýlích)
5.ciknout (Rusové jsou už dávno na jiné frekvenci, mají další nové buňky a jen cikli FBI, aby v tom domku pouklízeli a vynesli odpadky)
Děkuji.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Mohlo by to být toto:

1. Na dlani chlup neroste, takže nemohu vzít nic.
2. Hrabat - přeskočit něco hlavě, harašit, přestřelit-
3. Co si někdo nepřečte, tomu neuvěří. To platí.
4. Vyšmelit - šmelina je nekalý obchod s nedostatkovým zbožím, takže získat nekalým způsobem
5. cinknout - zavolat, zazvonit zatelefonovat.

Další odpovědi:

Stříbrný

Trošku doplním:
1 - něco, co je nemožné.
2 - bláznit - expresivní připodobnění přehrabování se v něčím mozku, čehož důsledkem je jeho blbost, až idiocie.
3 - opak fatální české fráze "co je psáno, je dáno" napovídá, že bez písemné smlouvy, neočekávej plnění smlouvy.
4 - vyobchodovat (prodat/koupit) nečistým způsobem např. pod cenou, na černém trhu, pod pultem, u šmelináře - podloudného (nelegálního) obchodníka jakékoliv zboží, i legální.
5 - viz. annas

Diskuze k otázce

Zlatý

1popelka1

5) slovo mělo být ciknout nebo cinknout?
Ciknout totiž slyším poprvé, ale třeba to opravdu něco znamená a to by mě pak zajímalo, co:-)

Zlatý

annas

Popelko, máte pravdu, že v textu je ciknout. Toho jsem si nevšimla. Ale do kontextu se hodí význam, který jsem uvedla. Dívala jsem se znova na internet.

Jinak cíkat, ciknout je dětské slovo ve slovenštině - čurat, čurnout si. Používá se i v češtině, spíš ale hanlivě.

Zajímavé otázky v kategorii Věda

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Věda

Zlatý annas 2737
Zlatý quentos 1321
Zlatý mosoj 1305
Zlatý Drap 964
Zlatý hanulka11 627
Zlatý led 605
Zlatý gecco 589
Zlatý marci1 538
Zlatý arygnoc 507
Zlatý Lamalam 487

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.