Dmitrij

Vysvětlete,pro­sím,co znamená

1.šiknout
2.ponožkoidní
3.vidlák
4.práškovat pole
Děkuji

Nejlepší odpověď
1popelka1

u nás na vesnici:

  1. šiknout – sednout, ve smyslu, že ti to sluší-sekne-šikne.
  2. vidlák z pohledu venkovana – ten, co neumí do pěti napočítat a je oblečený jako hastroš; blbý a neupravený, špinavý

Další odpovědi
annas

  1. šiknout – něco se mně šikne – mám příležitost získat, něco se mně naskytne, hodí
  2. ponožkoidní – jeden z významů – ponožkoidní vzduch, aroma – zapáchající. Ale nějak mně nesedí ponožkoidní prsa, ponožkoidní čaj.
  3. vidlák – ten, kdo nebydlí v Praze, případně jiném velkém městě
  4. práškovat pole – provádět posyp proti plevelům, hnojit. Dělá se často i letadlem.

kupkina

  1. hodit se
  2. podobné ponožkám (koncovka -oidní vyjadřuje despekt)
  3. venkovan (z pohledu městského člověka)
  4. hnojit práškovými hnojivy (většinou ze vzduchu z letadel)