Alesh

Vysvětlete mi to někdo, o co jim jde?

Pod fotografiemi je text, cituji:
""Víte, prý to nemám říkat, ale pravdou je, že by se dívky neměly oblékat jako běhny, pokud nechtějí, aby je někdo znásilnil," pronesl na debatě se studenty kanadský policista Michael Sanquinetti. Netušil, jakou odezvu jeho slova způsobí. V Kanadě, v USA, a později v celém světě začaly v reakci na jeho vyjádření organizovat ženy demonstrace zvané ‚slutwalk‘, tedy pochody běhen. Ženy na nich v provokativním oblečení protestují proti sexuálnímu násilí a rozšířenému názoru, že si za něj mohou samy. Nemáte právo chovat se k nám násilně, ať už jsme oblečené jakkoliv, vzkazují mužům účastnice protestního pochodu."

Já na tom nevidím nic nesmyslného, to co řekl je pravda. Prostě je druh oblékání žen, který přirozeně muže dráždí (hluboké výstřihy, krátké sukně atd.). Toho stylu pak využívají ženy mj. i prostitutky, aby nalákaly „samce“. No a co sa pak asi může stát, když nějaká s prominutím pipina se v podobném oblečení prochází někde sama v noci parkem? Riziko napadaní nějakým úchylákem se podstatně zvětší. To snad je každému jasné. A k čemu jsou takové protesty viz fotogalerie? Proti blbosti těch ženskejch nebo proti těm úchylákům? Nebo o co jim jde? Tvrdit, že všichni chlapi jsou úchyláci a násilníci? To, ať jdou někam.
Doplňuji:
jj, zapomněl jsem link: http://www.li­dovky.cz/foto­.asp?galerie=pochod_be­hen

Já myslím, že se tu slučují věci, které je nutno odlišit. Nikdo tu neschvaluje, ani neschvaloval nějaké násilí apod. O co tu jde, je fakt, že v určitých specifických situacích je dobré, ne-li nutné, se chovat rozumně. Já taky nebudu v noci chodit po Praze vedlejšími uličkami s peněženkou v ruce, protože je to zkrátka nebezpečné. A totéž platí o oblékání žen v podobných situacích. Nebavíme se teď o tom, že jde v kostýmku do práce, bavíme se teď např. o provokativním oblečením v noční tramvaji a následné cestě domů přes park. Prostě je x ženskejch, co si tohle neuvědomují, naivně spoléhají na zákony apod., ale pokud narazí, tak jim je to v tu chvíli prd platný, že někdo nemá právo. O to jde.

Nejlepší odpověď
Ar

To co prohlásil MS je prostě nesmysl i kdyby šla ženská nahatá nemá právo ji nikdo znásilnit. Nebo máš dojem, že na nudy pláži by se znásilnění nemělo ani řešit, páč si za to žena může sama. Další věc je co pan policista myslel " oblékat jako běhny" jestli je to fundamentalista tak pro něj je i provokativní palec u nohy.
S takovým to myšlením nemá magor u policie co dělat.
Pokud nějakem chlap nedokáže udržet svoje pudy ať se léčí.
Doplňuji:
Alesh, když se dostaneš do takových míst o kterých píšeš v doplnění, je naprosto jedno jestli budeš mít peněženku v ruce a nebo strčenou do nohavic kahlot. Prostě tě tam oberou a ještě dají přes hubu. To samé platí u těch žen v tom parku. Budeli tam prostě magor tak může mít na sobě žena džilbáb a na hlavě burku a stejně ji prostě sklátí.
Problém je to že jsou taková místa kam se slušný člověk bojí jít a to ne jen v noci. Tam je problém potřeba řešit a ne jak se kdo obléká.

Další odpovědi
RedC22

To, co ten policista prohlásil, je naprostá pravda. Problém je v tom, že ti, co proti tomu protestují, si jeho prohlášení jednoduše interpretují jinak. Přijde mi, že jednoduše protestují proti něčemu, co neřekl.

Podívej se třeba na první větu odpovědi od Ar:
„To co prohlásil MS je prostě nesmysl i kdyby šla ženská nahatá nemá právo ji nikdo znásilnit.“
Z toho je naprosto patrné, že prostě nepochopil, na co poukazuješ. Pán M. S. neprohlásil nic o tom, že pokud žena chodí „oblečená jako běhna“, muž má právo ji znásilnit. Pouze poněkud „nediplomaticky“ naznačil, že tím zvyšuje riziko svého znásilnění. A vzhledem k počtu palců u této odpovědi ja patrné, že význam nepochopilo daleko více lidí.

Damiana

Souhlasím s Ar(em).
Když chlap bude chtít znásilnit ženu, udělá to, i když bude oblečená třeba v pytli od brambor, naopak přehnaně vyzývavá žena klasického násilníka spíš odrazuje. To, že smyslně oblečená žena vzruší „normálního“, zdravého chlapa není nic neobvyklého, ale měl by se ovládat, a ne svou touhu řešit násilním. Žijeme snad v civilizované společnosti, tak ji přece nedrapne za pačesy a nedosmýká jí do jeskyně!
Paradoxní je, že se to „týká“ obvykle spíš pěkných žen. Utahují si z toho rádi i humoristé. Obéza s přetočeným tachometrem může lítat po parku plném stoprocentních úchyláků polonahá a ti před ní budou zaručeně prchat. 🙂
Ten výrok je žvást trouby, který si moc nevidí do pusy. Megalomanské demonstrace jsou zase spíš záležitost USA. A pak – chtěla bych vidět tu „krásku“, která s tím přišla.
Doplňuji:
ad manon: Tady to máš. No, nemýlila jsem se…:-D

http://zpravy­.idnes.cz/nes­tastna-rada-kanadskeho-policisty-zazehla-tisicove-pochody-stetek-12o-/zahranicni.as­px?c=A110509_074337_zah­ranicni_aha

anonym

Samozřejmě naprostý souhlas s Ar a Damiana. Dámy, až vás někdo téměř znásilní a budete chtít nahlásit pokus o znásilnění na policii, přála bych vám zažít všeobecně zažitý přístup policie- chlapů- vyšetřovatelů. A moje vlastní zkušenost je taková, že mi bylo 13 let, lyžovala jsem a násilník mi stoupl na lyže s obnaženým penisem v ruce a zřejmě měl něco v úmyslu. Na nic jsem nečekala, dostal mezi oči lyžařskou hůlkou a potom jsem určitě zaběhla rekord v běhu na lyžích se sjezdovými lyžemi na nohou. Takže v oblečení ten problém asi nebude.

bolak

Můj názor stranou, jenom malá poznámka k tomu výroku..

Michael Sanquinetti plácnul blbost, lépe řečeno to prostě přepísk ve chvíli kdy do věty vložil slovo znásilnění. Je to něšťastně zvolená formulace, nic jinýho. Správně měl říct: „Pravdou je, že by se dívky neměly oblékat jako štětky,
pokud nechtějí, aby je lidé za štětky považovali.“

Myšlenka v podstatě stejná, a nikdo by nemoch říct ani fň…

anonym

Těm ženám jde o svobodu projevu, a ten může být demonstrován i oblečením. Policie ví velmi dobře, že oblečení žen může provokovat delikventy k trestným činům. Vědomy by si toho měly být i ty demonstrující ženy. Dnes bojují za právo svobody v oblékání. Jsem zvědavá, co budou demonstrovat jako oběti znásilnění, loupeže nebo vraždy.
Moc bych se tím, co se děje v USA, netrápila. Každý (v tomto případě každá) má právo volby.

aramah

Hezky oblečená žena rozhodně nečeká že ji znásilní nějakej chudák úchylnej..... Taky by mne zajímalo jak se oblékají běhny, podle Sanquintti…
Ten článek mně fakt vytočil vlastně i ty,docela si překvapil ☹

Bublinnka

Souhlasím s Ar, Damiana, Bohemica.
V pořadu Na stopě bylo jednou psycholožkou/psycho­logem (už nevím) řečeno že násilníci si právě za oběť vybírají šedé myšky, s hlavou sklopenou, bojácné. To je pro ně dobrý terč a né sebevědomé slečny/ženy v mini. A já bych tomu i věřila.

anonym

Jsou různý ženský, chytrý to neřeší a blbý se pouštějí do demonstrací. Nevím, o co jím jde. Já když zahlédnu takovou odvážně oděnou ženskou, tak ji rozhodně neočumuju a spíše dávám najevo, že ji mám na háku. Ony si ty buchty o sobě mnohdy strašně moc myslí a není od věci je občas ztrapnit a trošku jim srazit hřebínek.

manon

A co když nějaké holce, co šla na koupaliště někdo ukradne tašku, nemá se jak dostat domů a v lehkých šatičkách je nucena jít až někde potmě parkem. Může si za to sama , že potká chlapa, co nemá na uzdě své hormony?

Ty to prezentuješ, jakoby se ženy záměrně nastrojili do mini a lambádky a šly v noci courat po parku a provokovat chlapy.
Doplňuji:
Když se rozčílím, dělám hrubky :)

led

Kde je hranica medzi vyzývavým, extravagantným a normálnym oblečením?
Napríklad v starej Kréte ženy nosili dlhú sukňu a skoro voľné poprsie a nebolo to provokatívne. Veď kedysi žena už keď jej bol vidieť kotník, už ju radili medzi pobehlice. To máme chodiť vo vreci, aby nebolo vidieť ženské proporcie?
Ak muž chodí po meste s rozopnutou košeľou, holým pupkom, prípadne úplne hore bez, to je v poriadku? Žiaľ a je to bežný pohľad.
Ako tu už bolo napísané, ak muž chce znásilniť ženu, nezáleží mu na tom, či má žena oblečený skafander, montérky alebo ´pracovné´oblečenie prostitútok.
Aj pri vyšetrovaní sa pozerá, akoby poškodená žena bola už vopred vinná, protože provokovala oblečením.
Na vine je skôr ešte stále platný pohľad, stáročia podporovaný aj cirkvou, že žena patrí mužovi, je mu podriadená a smie mať na sebe len to, čo jej určia mocní tohto sveta.
Pozrite si, ako sa vyvíjala móda (mužská i ženská) vzhľadom na platný svetonázor danej doby a daného regiónu počas celej histórie ľudstva a jej niekedy aj násilné šírenie do iných regiónov.
Doplňuji:
Móda od staroveku po súčasnosť:
dokument doc na stiahnutie:
http://www.gjgt­.sk/digitalna_stu­dovna/estetika/2007/6%20­Moda%20od%20st­aroveku%20po%20su­casnost,2007.doc
len na pozretie:
https://docs.go­ogle.com/viewer?a=v&q=ca­che:GeL-ngfUbAIJ:www.gjgt­.sk/digitalna_stu­dovna/estetika/2007/6%25­20Moda%2520od%25­20staroveku%2520po%25­20sucasnost,2007­.doc+&hl=cs&pid=bl&srcid­=ADGEEShK1eql0-mM4RvYSYZ42ztznE­yfmlDOjPkgtK4lOp­qf1HdjfNvBvzh07MtfW7-CBCnoWQ9NV0QkYR28l­JKtCVB9AkPOk1DBZSkSy­GotxCVgWFVyv42Yt­DsVA_KEoAr03tgWlpE­o&sig=AHIEtbTO­Xiw5HBXxrqi_6L5FgzWRTyB7­tA
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/D%C4%9Bji­ny_od%C3%ADv%C3%A1n%C3%­AD_v_Evrop%C4%9B

huxa

také se někdy těžko udržuji na uzdě, když vidím vyzývavě oblečenou dívku :) naštěstí pro mě nejsou moc zdráhavé…

to co řekl je fakt, jestli nechcete, aby vám někdo něco kradl, nedávejte před něj tisíc korun a neodcházejte ;) naprosto to samé… plně s ním sympatizui

Damiana

Mimochodem – Zde – aktivistka a organizátorka celé akce demostrací.

http://www.flic­kr.com/photos/am­berying/5639863370/

bolak

HUXO NEOTVÍREJ TEN ODKAZ!!

(huxa ti určitě řekne, že zrovna týhle by odvážný oblečení né nedoporučoval, ale přímo zakázal :))

manon

bolak: :)

Damiana

😁 No, a ta má přitom tu největší obavu a organizuje. Chytá kdekoho za slovo, hádá se a škodí.
Tak to ale bývá.
Nechci se nikoho dotknout, ale proč se nikdy neozvou jako první ty, kterých by se reálné nebezpečí skutečně mohlo dotknout? To za ně tyhle matróny tak rády bojují? Nebo je to tím, že se prostě jen ještě radši mstí chlapům (btw – a říkají si feministky)?
Ještě k dotazu – vyzývavé oblečení může být pro každého něco jiného. Mnozí jsou dnes totálně zblblí ženami, které se na ně prsí z kdejaké trafiky a bedny, mravy jsou jaksi uvolněnější a oni považují ženy za více povolné. A ony také mnohdy jsou. Prostituci se u nás dost daří – a pokud se někdo obléká vyloženě jako kurtizána, obvykle se tak i chová. Jestli ale někdo zhrzeně a dost buransky hází všechny ženy do jednoho pytle a má je za šlápoty – svést to na oblečení je jen opičárna. Tyhle machovské typy budou děvkou, která si „vo to řekla“, nazývat i náctiletou školačku v teplácích, nenápadnou chudinku, kterou doma zároveň psychicky deptají i úplně obyčejnou ženu, která zrovna byla „po ruce“. Násilí a vynucený sex neomlouvá nic. Je to jen o slabošství a neschopnosti navázat a udržet běžný partnerský nebo citový vztah.

bolak

http://www.you­tube.com/watch?v=BQI1Fvp­6rBw&feature=re­llist&playnex­t=1&list=PL8A9532A6­53F8829B

manon

Damiana: Pěkný.

Damiana

manon: 🙂

bolak

Jinak by mě zajímal přepis celýho rozhovoru s oním policistou, pokud ho někdo seženete, protože takhle je to pro mě jen jedna věta vytržená z kontextu a nemá symsl se dohadovat co přesně tím dotyčný myslel.

bolak

RedC22: to je přesně to co mi včera vyčítala manon :) že prej sem strašně přísnej, když ostatním vyčítám že neodpovídaj na co sem se ptal ale úplně na jinou otázku

takhle to tady totiž dost často dopadá, že někdo napíše odpověď která překroutí celou otázku naprosto do jiný roviny a ostatní co odpovídají už tak nereagují na samotnou otázku, ale na příspěvek toho prvního odpovídajícího, který nemá s původní otázkou nic společnýho

RedC22

Ano, taky jsem si toho všim. Tohle nejspíš hodně souvisí s tím, že Odpovědi už neslouží k tomu, k čemu patrně původně sloužit měly. Spíš je z toho jakási diskuzní platforma.

led

Aj v diskusii možno nájsť odpoveď na otázku.
Nebráňme sa konkrétnej diskuzii, prirodzene k téme a nie bla bla, prípadne osobné útoky.
Aj v živote veľa otázok je zodpovedaných vďaka diskusii.

anonym

led, s každým slovem souhlasím. Toto je diskuse, která tu má své místo.
Svého času jsem měla v ruce sborník kriminálních případů i s rozborem psychologa (policejního). Právě oblečení (někdy chování) ženských obětí většinou v pachatelích evokovalo potřebu „něco“ udělat. Jistěže některé oběti se stanou obětí bez vlastního zavinění, ale ve jmenovaném sborníku to vypadá poněkud jinak. Je vždy prvotní podnět (příčina). Oblečení ženy bývá tím podnětem hodně často. Můžeme policii u nás i v USA vytýkat spoustu nešvarů, ale rozhodně ne nedostatečnou zkušenost se zločinem.
Bránit naše práva je v pořádku. Chtít po policii, aby nás chránila, také. V pořádku ale není, pokud se domníváme, že v provokujícím oblečení jsme vždy a všude v bezpečí. To je zřejmě argument, na který chtěl policista upozornit a šlápl tim na chřestýše ženské pýchy. Chceme emancipaci, ale při tom chceme, abychom byly brány a respektovány takové, jaké jsme. Víme samy o sobě, jaké vlastně jsme? A víme jak naše vnímání vzhledu chápou ostatní lidé? Oblékat se vkusně je v pořádku. Pokud se obléknu provokativně, tak vím, že někoho opravdu mohu vyprovokovat, a pak bych si měla nést následky sama.

Alesh

no, aspoň pár rozumnejch a logicky myslících lidí se tu najde …

manon

Jo :) I to se může stát.

manon

Kde je článek, kde jsou fotky , nic o tom pořádně nevím… nahoďte někdo

Alesh

viz doplnění, jinak ta konstrukce o ukradené tašce a nucení to řešit jít pak sama domů parkem je dost divoká. 🙂 Ale i tak by to bylo zkrátka rizikové chování, že se jí může pak něco stát a takto by se zachovat neměla, protože si zkrátka výrazně zvyšuje pravděpodobnost nějakého problému. Já už nevím, jak to popsat, přijde mi, že to asi píšu tatarsky. 🙂

manon

Alesh: Rozumím Ti – ta konstrukce je jen jeden z příkladů… třeba ji ujel vlak (to je hodně reálné :D )…
Uznávám, že diktát módy je dnes tak vyzývavý, že holky chodí někdy víc neoblečené než oblečené :) – ale chtějí se líbit… (a komu? No mně ne!!! :D )
Myslím, že ta demonstrace je mířena k tomu, že ženy nechtějí být lovnou zvěří a chtějí upozornit na to, že ženu nelze degradovat na pouhý objekt sexuální touhy. Tolik můj pocit.

anonym

Nevím jak to máte vy dva"chlapi" v hlavě a níž, ale já se nefintím pro váš obdiv. Chci mít sama dobrý pocit, že mi to sluší a největší pochvala je od jiné ženské a ne od chlapa. On ten testosteron nemívá vkus a vůbec …A fitko? O tom se mi nechce ani rozepisovat. Si tam lezte, ale potom si hledejte partnerky na plovárně. Tam jsou málo ženy oblečené a tam udáte svojí pracně vybudovanou maskulaturu. Ale z plovárny choďte zpět za světla a rušnými ulicemi,protože co kdyby ste potkali svůdně oblečenou dívku?

huxa

chtějí se líbit, ale když se někomu líbí a on k nim „projeví city“ už je to znásilnění :D

manon

Huxo :D nezlob. Přece jí nevyjádříš CITY tím, že jí zatáhneš do roští a tam si na ní vybiješ své sexuální napětí…
Když ji dáš růži nebo pošleš cizí verše, za to Tě nezavřou :)

Alesh

No, vidíš, že si rozumíme. 🙂 Vidíme to cca stejně, jen každý z druhého konce.
Co se degradace týče, to si dělají hodně ženský samy. Ony často spoléhají na to, jak vypadají, s tím souvisí i to oblékání než na vlastní schopnosti. Na druhou stranu ale přece i ty ženy chtějí být objektem sexuální touhy, proto se líčí, oblékají atd. Totéž platí i o chlapech, ty zas třeba chodí bušit do fitka apod.

manon

Ano, Aleshi, chtějí být objektem sexuální touhy, ale chtějí si samy vybrat čí :) Čili neberou každého pobudu, co si umí rozepnout poklopec, musí zabrat ten pravý :) Snad nejsem dnes moc drsná (manon z Arrasu… :) )

Alesh

No jasný, a právě proto, ten objekt sexuální touhy ze sebe musí dělat jen tam, kde jsou ti praví.
Však nikdo netvrdil, že by měly brát nějakého pobudu. Neschvaloval jsem to ani já, ani ten policista. Jednalo se pouze o dobrou radu a že si z toho nějaká feministická lobby udělá téma pro protimužskou demonstraci, je přinejmenším smutné.

manon

Kdyby to byla DOBŘE podaná dobrá rada, asi by to nevyvolalo tolik emocí :) Není dobré v dobrých radách používat výrazy jako „běhna“ nebo „pipina“.

Alesh

Kdo chce psa být, hůl si vždycky najde. To bych mohl říct k oběma tvým větám.

manon

Alesh: To ne – to jsem nechtěla. Ale možná hlavní problém byl u prohlášení toho policajta právě v tom jediném slově. A u Tvé otázky nakonec asi taky.
Takhle by mně doma nikdy nikdo neřekl. A kdyby jo, bylo by to naposled.
Čili – pozor na slova. Nejsou nedůležitá.

Alesh

Seš nesmyslně vztahovačná. Když někdo řekne, že se ženský nemají oblékat jako běhny, neznamená to, že je označuje za běhny, ale pouze jejich styl oblékání.
Zrovna tak, co jsem napsal já. Označil jsem naivku, co je schopná jít v noci někde sama v minisukni přes park jako pipinu, na tom nevidím nic zvláštního.

manon

Alesh: Mně to označení vadí. I když se mne konkrétně netýká. Je takové pohrdavé. Dej si pozor na slova – s tímhle slovníkem můžeš odradit ty potenciálně nejlepší holky…
Možná jsem vztahovačná. Ale nesmyslné to není. V životě mi to víc dalo než vzalo.

anonym

No, manon, chlapci se nám vybarvili, což?

Ar

Myslíš že všichni? :) Já osobně nemám myšlení z 19 století, kdy se soudilo, že za sexuální napadení může žena vyzývavým oblečením. Jak se v policejních statistikách v průběhu let potvrdilo, oblečení s tím nemá nic společného. To by jsme taky mohli dojít k extrému, jako v některých zemích kdy je znásilněná žena ukamenována.
Nebo že by ti obhájci M.S. chtěli mít doma Idu Raskenovou? :)
Konec konců, sám policista M.S. se omluvil a přiznal, že vyloženě přestřelil a tvrdil něco co je v rozporu s tím co se policisté učí.

Alesh

Děvčata, děvčata, kdybyste nám sem raději dala nějaké svoje fotky ve vyzývavém oblečení. 🙂

manon

Alesh: :D Třeba by se Ti nelíbily. A hlavně takové ani nejsou. Ne všechno se musí zdokumentovat…

Alesh

Třeba ne a třeba jo, třeba bych ti pak pěj ódy pod oknem … 😉

manon

Zatím tady žádnou ódu nemám… :(
Všem dobrou noc, třeba bude zítra :D

manon

Bohemica: Já to beru. Chlapi ne vždy vědí, jaký je ženský pohled. Nedostatky v komunikaci. Chalpi chodí do fitka a hází machry a jsou vedle a holky chodí polonahý a jsou jak je vidět taky vedle :)

Alesh

Jako by nestačilo, že vás milujeme a zbožňujeme! 😉

manon

Alesh: Nestačí :) Vám to přece taky nestačí. Musí se to pořád a pořád dokazovat. Maličkostmi, drobnostmi – nemateriálními. Kruci – jsem já tady nějaká poradna nebo co? :D

Alesh

No jo, ale kdo to má vydržet? 🙂

manon

Vy s námi, my s vámi :) Jojo, život není peříčko :)