Vysvětlete, čím se liší živočišní bičíkovci od rostliných.

Nejlepší odpověď
www

Otázka zní čím se liší, ne co jsou.
Rostlinní mají chlorofyl, právě proto jsou tak nazýváni a děleni.
Arygnoc se mýlí.
Viz např. odkaz, nutno odstranit mezery:
www.google.com/m?q=bi%­C4%8D%C3%ADkov­ci+rostlinn%C3%AD%2F%C­5%BEivo%C4%8Di%C5­%A1n%C3%AD&cli­ent=ms-opera-mini&channel=new

Další odpovědi
beer

Ano, liší se tím, že obsahují chlorofyl i když jsou to živočichové – prvoci. Www má tedy pravdu, použiji jeho odkaz a výňatek (zhruba v polovině stránky odkazu)
"Třída: ROSTLINNÍ BIČÍKOVCI

  • mají chlorofyl, živí se autotrofně
  • součástí planktonu, často bývají řazeni k rostlinám
  1. krásnoočko zelené
  2. obrněnky – mají schránky
  3. váleč koulivý – tvoří kolonie.."

http://biologie-otazky.studen­tske.cz/2010/07/­11-prvoci.html

marťa382

Jsme ve škole?

arygnoc

Nelíšia sa.
Rastlinné bičíkovce totiž neexistujú:

bičíkovce
Flagellata
trieda jednobunečných organizmov opatrených bičíkmi. Vývojovo veľmi primitívni, stoja na rozhraní medzi živočíchmi a rastlinami. Množia sa delením alebo kopuláciou gamiet. Žijú voľne vo vode alebo cudzopasia v krvi a v tkanivách rôznych živočíchov a aj človeka.

doplnené:

nemýlim.
Prvoky (Protozoa [wikipedie: Protozoa je taxonomické označení skupiny eukaryotických organismů … podříši živočichů]) alebo jednobunkovce (Monocytozoa) sú „živočíšne“ (teda spravidla heterotrofné, pohyblivé a podobne) eukaryotické jednobunkové organizmy. Tradične patria aj medzi Protista.

ale je pravda, že niektoré obsahujú chlorofyl (ale na rozdiel od rastlín sa HÝBU).
Teda existujú bičíkovce, ktoré majú vo svojom tele chlorofyl a ktoré nie.
Ale neexistujú bičíkovce rastlinné a živočíšne – otázka je zle položená.

Zdroj: heureka.tym.sk/vys­.php?volba=1&do­taz=bicikovce&bo­ok=b