Retko

Vysvetleni slova Paradigma s priklady…

Potrebuju pochopit vyznam slova paradigma, uvedte priklady prosim…

Bez odkazu na ABZ apod…

Odpovědi
anonym

Paradigma je nový zajímavý subjektivní pohled na veliký problém, paradigmatem současnosti je internet díky kterému zde není už možnost vše cenzurovat a dělat z lidí pomocí ideologie ubohé hlupáky.

arygnoc

paradigma

  • v jazykovede vzor, príklad, typ.
  • súhrn tvarov určitej lexikálnej jednotky.
  • (v teórii o vedách) súhrn všetkých chápaní vednej disciplíny v určitom časovom úseku.
  • v ekonomike súbor predpokladov, na ktorých je vybudovaná ekonomická teória; spôsob pohľadu na hospodárske javy z pozícií ucelenej teórie.
  • súbor predpokladov vytvárajúcich rámec na existenciu istého javu.

Zdroj: http://heureka­.tym.sk/vys.php?vol­ba=1&book=p&vy­pis=1&dotaz=pa­radigma&pag=1