Jrkuft

Vysvětlíte pointu vtipu podle popisu v doplnění?

Přijde pán do železářství a povídá: „chtěl bych drát“ prodavačka se usměje a odvětí: „peří nevedeme“

vysvětlení pointy vtipu Přijde pán do železářství a povídá: „chtěl bych drát“ prodavačka se usměje a odvětí: "peří neve

Nejlepší odpověď
annas

Vtip je založený na různém významu slova . Určitě jste se ve škole učili, co jsou homonyma . slova stejně znějící, ale jiného významu či původu.

Drát podst. jméno x drát sloveso.
Např. chtěl bych koupit měděný drát, drát na pletení atd .x chtěl bych vám pomoct drát peří – ale určitě ne v železářství.

Peří se kdysi dralo na venkově, když hospodyně chovaly husy a peří se cpalo do peřin – výbava pro nevěstu.

Ve škole se uvádí často příklad na slovní hříčku, jeden výraz je legrační – Chlapci, nežeňte se! (ženit se x hnát se).

V Praze se vyhněte Štvanici! Dano, ne! Poznáte rozdíl, když věty vyslovíte? …

Další odpovědi
Kelt

Peří se čistilo,dralo.Drát je infinitiv slovesa nebo určitá forma kovového materiálu, např měděný drát průměru …Každý myslel něco jiného.

e1232851@trb

je to asi tak jak píše kelt ale neříkal bych tomu zrovna vtip ;)

anonym

Lepší, než drátem do oka, protože kilo peří jako kilo železa.

arachis

Já si nejsem celkem jistá,jestli zde bylo myšlen drát ve spojitosti s peřím. Mi to přijde stejné,jako by prodavař řekl, zmrzlinu nevedeme. Prostě už byl unavený tím,že někdo po něm chtěl nespecifikovaný výrobek.Já jsem totiž prodávala a děsně mě štvalo,když tam denně chodila jedna a ta samá paní a řekla mi ,že chce šunku a já se musela denně ptát a kterou chcete,máme tu a tu a tu. A protože pokaždé brala jinou,tak jsem se ptát musela.

Levandule33

Jak říká Kelt :)

klumprt

vzpomněl jsem si na jednu hříčku z jednoho divadelního představení: „Dostal se do školy stíhacích pilotů. Ale nestíhal, tak ho vyhodili…“ :)