Vysvětlíte pointu vtipu podle popisu v doplnění?

Přijde pán do železářství a povídá: "chtěl bych drát" prodavačka se usměje a odvětí: "peří nevedeme"

vysvětlení pointy vtipu Přijde pán do železářství a povídá: "chtěl bych drát" prodavačka se usměje a odvětí: "peří neve

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Vtip je založený na různém významu slova . Určitě jste se ve škole učili, co jsou homonyma . slova stejně znějící, ale jiného významu či původu.

Drát podst. jméno x drát sloveso.
Např. chtěl bych koupit měděný drát, drát na pletení atd .x chtěl bych vám pomoct drát peří - ale určitě ne v železářství.

Peří se kdysi dralo na venkově, když hospodyně chovaly husy a peří se cpalo do peřin - výbava pro nevěstu.
--
Ve škole se uvádí často příklad na slovní hříčku, jeden výraz je legrační - Chlapci, nežeňte se! (ženit se x hnát se).

V Praze se vyhněte Štvanici! Dano, ne! Poznáte rozdíl, když věty vyslovíte? ...

Další odpovědi:

Bronzový

Peří se čistilo,dralo.Drát je infinitiv slovesa nebo určitá forma kovového materiálu, např měděný drát průměru ....Každý myslel něco jiného.

Pokročilý

je to asi tak jak píše kelt ale neříkal bych tomu zrovna vtip ;)

Lepší, než drátem do oka, protože kilo peří jako kilo železa.

Pokročilý

Já si nejsem celkem jistá,jestli zde bylo myšlen drát ve spojitosti s peřím. Mi to přijde stejné,jako by prodavař řekl, zmrzlinu nevedeme. Prostě už byl unavený tím,že někdo po něm chtěl nespecifikovaný výrobek.Já jsem totiž prodávala a děsně mě štvalo,když tam denně chodila jedna a ta samá paní a řekla mi ,že chce šunku a já se musela denně ptát a kterou chcete,máme tu a tu a tu. A protože pokaždé brala jinou,tak jsem se ptát musela.

Jak říká Kelt :)

Diskuze k otázce

Stříbrný

klumprt

vzpomněl jsem si na jednu hříčku z jednoho divadelního představení: "Dostal se do školy stíhacích pilotů. Ale nestíhal, tak ho vyhodili..." :)

Zajímavé otázky v kategorii Volný čas a hobby

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Volný čas a hobby

Zlatý Drap 881
Zlatý annas 868
Zlatý quentos 861
Zlatý hanulka11 556
Zlatý mosoj 542
Zlatý led 473
Zlatý marci1 459
Zlatý gecco 385
Zlatý iceT 373
Zlatý panenka 367

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.