Megaloman

Vysvětlení názvů čínských bojových umění.

Dobrý den, chtěl bych začít navštěvovat kung fu. Mám nějaké minimální zkušenosti z Kick boxu a tak myslím, že bych mohl začít hned třeba v září z ostra. V našem městě je kroužek činských bojových umění a v popisu má tohle – Bagua Zhang, Xingyi Quan a Yang Taijiquan., Qogong
Jedná se o „vnitřní“ styly čínského Wushu. Tradiční interní čínské bojové styly, cvičení pro práci s vnitřní energií Qi, které zlepšue zdraví, posiluje tělo i mysl.
Nevím, jestli to nebude spíš vyrovnání mysli a vnitřní odolnosti, než li bojové umění.
Vedoucího kroužku už jsem kontaktoval, ale hořím nedočkavostí, poradí mi někdo, co všechno ty názvy znamenají ?
Děkuji :).

Odpovědi
hanulka11

zde se o tom něco píše třeba ti to přiblíží-
http://taijiqu­ancentrum.blog­spot.cz/

gnosis

konkretne neporadim, ale zvladat kung – fu neznamena umet nekoho efektne zkopat. opravdu jde o to dosahnout jakesi vnitrni rovnovahy, byt vyrovnany, mit uctu, respekt ke vsemu kolem tebe. ucit se kung-fu zdaleka neznamena ucit se bit. pokud se chces jen umet branit zmetkum na ulici / v hospode, doporucuju krav maga nebo MMA (smisene bojove umeni).
Doplňuji:
kazdopadne preju pevnou vuli a zadne zraneni :)

Megaloman

Děkuji oběma, jak za radu, tak i názor :). Co se týče toho boje, dá se říct, že mi o sebeobranu jde, ale samozřejmě se zajímám i o kulturu kung fu. Jen bych nerad narazil na něco, kde se věnují opravdu pouze těm energiím a duševnímu vyrovnání, jako například v Tai Chi. Chtěl bych prostě takové nějaká ideální skloubení obojího v jednom a přesně to si od kung fu slibuju.
Nicméně, ještě jednou děkuji mnohokrát za reakce.