Vysvětlení názvů čínských bojových umění.

Dobrý den, chtěl bych začít navštěvovat kung fu. Mám nějaké minimální zkušenosti z Kick boxu a tak myslím, že bych mohl začít hned třeba v září z ostra. V našem městě je kroužek činských bojových umění a v popisu má tohle - Bagua Zhang, Xingyi Quan a Yang Taijiquan., Qogong
Jedná se o "vnitřní" styly čínského Wushu. Tradiční interní čínské bojové styly, cvičení pro práci s vnitřní energií Qi, které zlepšue zdraví, posiluje tělo i mysl.
Nevím, jestli to nebude spíš vyrovnání mysli a vnitřní odolnosti, než li bojové umění.
Vedoucího kroužku už jsem kontaktoval, ale hořím nedočkavostí, poradí mi někdo, co všechno ty názvy znamenají ?
Děkuji :).

Odpovědi:

Zlatý

zde se o tom něco píše třeba ti to přiblíží-
http://taijiquancentrum.blogsp ot.cz/

Bronzový

konkretne neporadim, ale zvladat kung - fu neznamena umet nekoho efektne zkopat. opravdu jde o to dosahnout jakesi vnitrni rovnovahy, byt vyrovnany, mit uctu, respekt ke vsemu kolem tebe. ucit se kung-fu zdaleka neznamena ucit se bit. pokud se chces jen umet branit zmetkum na ulici / v hospode, doporucuju krav maga nebo MMA (smisene bojove umeni).
Doplňuji:
kazdopadne preju pevnou vuli a zadne zraneni :)

Diskuze k otázce

Megaloman

Děkuji oběma, jak za radu, tak i názor :). Co se týče toho boje, dá se říct, že mi o sebeobranu jde, ale samozřejmě se zajímám i o kulturu kung fu. Jen bych nerad narazil na něco, kde se věnují opravdu pouze těm energiím a duševnímu vyrovnání, jako například v Tai Chi. Chtěl bych prostě takové nějaká ideální skloubení obojího v jednom a přesně to si od kung fu slibuju.
Nicméně, ještě jednou děkuji mnohokrát za reakce.

Zajímavé otázky v kategorii Sport

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Sport

Zlatý Drap 246
Zlatý marci1 160
Zlatý hanulka11 135
Zlatý annas 132
Zlatý gecco 123
Zlatý mosoj 101
Zlatý Alesh 99
Zlatý quentos 89
Zlatý Lamalam 82
Zlatý arygnoc 77

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.