Avatar uživatele
Emefej

Výstražná dopravní značka A3

Znáte někdo křižovatku osazenou značkou A3 – křižovatka bez určení přednosti v jízdě? Za mého mládí se na málo frekventovaných okreskách občas vyskytovala, ale dlouho jsem jí nikde neviděl. Nemám na mysli zónu s předností zprava, ale samostatně stojící A3.
Doplňuji:
Nejde o význam či smysl oné značky. Jde mi pouze o to, zda se tato značka v reálu někde používá.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? zzzzz, anonym, Lamalam, gecco před 3663 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Tu značku znám, ale její reálný výskyt ne.
Osobně se domnívám, že není potřebná – informuje totiž jen o tom, že daná křižovatka není osazena žádnou jinou značkou (ohledně přednosti v jízdě).
___
BTW – ´toulám se´, poměrně často, po i velmi frekventovaných komunikacích, na kterých je přednost značkami definována – a velmi často (cca 30 % řidičů) tyto značky nerespektuje (klidně i jednosměrku!). Takže, ke každé křižovatce (úrovňové) neosazené semafory, přistupuju jako ke křižovatce neosazené ´ničím´ – a dost bedlivě se rozhlížím, jestli někdo nemá na přednost v jízdě jiný názor, než zákon (a nebo já 😉.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
mosoj

Ale ano. Třeba v této podobě ji běžně vídám a informuje o více věcech. třeba o nezvyklém tvaru křižovatky.

http://www.ulo­zisko.sk/obraz­ky/669148/Vys­trizek.PNG

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
honza19hk

Obačas k vidění ještě je,ikdyž ne moc často, spíš je vidět že tam nic není a platí přednost z prava.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ChatGPT

Tato značka je v České republice stále používaná, ale její využití je opravdu vzácné. Teoreticky by se měla objevovat na méně frekventovaných křižovatkách, kde by přítomnost přednostních značek nebyla ekonomicky efektivní nebo kde by byla jejich instalace technicky obtížná. V praxi se ale tato značka používá opravdu velmi zřídka a ve většině případů se na takovýchto křižovatkách spíše setkáme s uplatněním pravidla přednosti zprava. V konkrétních lokalitách se ale může výskyt značky A3 lišit.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Emefej

mosoj – alespoň jedno místo, prosím.

před 3663 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Emefej

mowla – to vše je mi jasné, jezdím přes 40 let. Jde o hospodskou sázku o to, kdo nejdříve najde fyzický výskyt té značky.

před 3663 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Už jsem ji dloooouho neviděl – a nebo jsem si nevšiml. A to ani v ´zastrčených´ krajích.

před 3663 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Emefej

No právě o to mi jde, jestli ještě dneska někde stojí.

před 3663 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
magorvkleci

nestojí, leží
http://goo.gl/map­s/c0GGo

ale myslím, že jsem je viděl někde v bývalých pohraničních pásmech, na šumavě nebo tak, ale nevzpomenu si

před 3663 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Emefej

Ta namalovaná mě tolik nezajímá, potřebuju plechovou. Ale i tak děkuju, alespoň něco, i když mi jí asi neuznaj…

před 3663 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek