Stříbrný

Výstražná dopravní značka A3

Znáte někdo křižovatku osazenou značkou A3 - křižovatka bez určení přednosti v jízdě? Za mého mládí se na málo frekventovaných okreskách občas vyskytovala, ale dlouho jsem jí nikde neviděl. Nemám na mysli zónu s předností zprava, ale samostatně stojící A3.
Doplňuji:
Nejde o význam či smysl oné značky. Jde mi pouze o to, zda se tato značka v reálu někde používá.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Tu značku znám, ale její reálný výskyt ne.
Osobně se domnívám, že není potřebná - informuje totiž jen o tom, že daná křižovatka není osazena žádnou jinou značkou (ohledně přednosti v jízdě).
___
BTW - ´toulám se´, poměrně často, po i velmi frekventovaných komunikacích, na kterých je přednost značkami definována - a velmi často (cca 30 % řidičů) tyto značky nerespektuje (klidně i jednosměrku!). Takže, ke každé křižovatce (úrovňové) neosazené semafory, přistupuju jako ke křižovatce neosazené ´ničím´ - a dost bedlivě se rozhlížím, jestli někdo nemá na přednost v jízdě jiný názor, než zákon (a nebo já ;-)).

Další odpovědi:

Zlatý

Ale ano. Třeba v této podobě ji běžně vídám a informuje o více věcech. třeba o nezvyklém tvaru křižovatky.

http://www.ulozisko.sk/…

Stříbrný

Obačas k vidění ještě je,ikdyž ne moc často, spíš je vidět že tam nic není a platí přednost z prava.

Diskuze k otázce

Stříbrný

Emefej

mosoj - alespoň jedno místo, prosím.

Stříbrný

Emefej

mowla - to vše je mi jasné, jezdím přes 40 let. Jde o hospodskou sázku o to, kdo nejdříve najde fyzický výskyt té značky.

anonym

Už jsem ji dloooouho neviděl - a nebo jsem si nevšiml. A to ani v ´zastrčených´ krajích.

Stříbrný

Emefej

No právě o to mi jde, jestli ještě dneska někde stojí.

Pokročilý

magorvkleci

nestojí, leží
http://goo.gl/…

ale myslím, že jsem je viděl někde v bývalých pohraničních pásmech, na šumavě nebo tak, ale nevzpomenu si

Stříbrný

Emefej

Ta namalovaná mě tolik nezajímá, potřebuju plechovou. Ale i tak děkuju, alespoň něco, i když mi jí asi neuznaj...

Zajímavé otázky v kategorii Auta a doprava

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Auta a doprava

Zlatý mosoj 626
Stříbrný cukrar 617
Zlatý Drap 573
Zlatý gecco 401
Stříbrný honza19hk 285
Zlatý venkovan 246
Bronzový kapitán 232
Zlatý Hlada 218
Zlatý hanulka11 200
Stříbrný brillant 199

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.