VMF

Mohu si požádat o vystavení (i vyzvednutí) ŘP na jiném úřadu než ve městě, kde mám trvalý pobyt?

Zdravím, mám přechodné bydliště v jiném městě než trvalé ( přes půlku republiky) mohu si požádat o vystavení (i vyzvednutí) ŘP na jiném úřadu než ve městě, kde mám trvalý pobyt ? Děkuji

Vystavení řidičského průkazu v jiné obci

Nejlepší odpověď
JájsemRaibek

Žadateli bude vydán nový řidičský průkaz (model ES) ve lhůtě do 20 dnů nebo 5 pracovních dnů za podmínky, že podklad pro vydání řidičského průkazu ( evidenční karta řidiče) byl místnímu registru řidičů z obce předchozího trvalého bydliště již zaslán. V opačném případě musí být po podání žádosti o vydání řidičského průkazu podklad z jiné obce písemně vyžádán. Teprve po jeho doručení a zapsání do registru řidičů lze žádost o vydání řidičského průkazu ve lhůtě do 20-ti dnů, popř. 5 pracovních dnů, realizovat.

Další odpovědi
brillant

Od 1.7.2000 s účin­ností zákona č. 133/2000 Sb. jsou přechodné pobyty zrušeny.

Žádost o výměnu řidičského průkazu musíte podat na příslušném obecním úřadu podle místa obvyklého bydliště žadatele (obvyklé bydliště na území České republiky je místo trvalého pobytu fyzické osoby na území České republiky, a nebo pokud fyzická osoba nemá na území České republiky trvalý pobyt, místo na území České republiky, kde fyzická osoba:

  1. pobývá alespoň 185 dnů v kalendářním roce z důvodů osobních vazeb, kterými se rozumí zejména soužití ve společné domácnosti, rodinné vazby, vlastnictví nebo nájem nemovitosti a popřípadě i zároveň z důvodu podnikání, výkonu jiné samostatně výdělečné činnosti nebo závislé práce na území České republiky, nebo
  2. pobývá z důvodu osobních vazeb a pravidelně se na toto místo vrací, ačkoli podniká, vykonává jinou samostatně výdělečnou činnost nebo závislou práci v jiném státě, není-li výkon takovéto činnosti v jiném státě omezen na dobu určitou). https://www.os­trava.cz/cs/u­rad/magistrat/od­bory-magistratu/odbor-dopravne-spravnich-cinnosti/oddeleni-provozu-autoskol-a-evidence-ridicu/zivotni-situace/ridicsky-prukaz-vymena-ridicskeho-prukazu-podle-ss134-zakona-c.-361-2000-sb.-o-provozu-o-pozemnich-komunikacich

https://portal­.gov.cz/portal/ob­can/situace/152/172/6­070.html
https://www.go­ogle.cz/search?cli­ent=opera&q=v%C3%BD­m%C4%9Bna+%C5%99i­di%C4%8Dsk%C3%A9ho+pr%C5­%AFkazu+podm%C3%AD­nky&sourceid=o­pera&ie=utf-8&oe=utf-8&channel=sug­gest&gws_rd=ssl

jmhad

Já říkám z vlastní zkušenosti že ANO, lze. Bydlím pod Jeseníky. Protože jsem jezdil za prací s ubytováním /ale na to se nikdo neptal/ podal jsem žádost na MÚ v Dobrušce, ti ji poslali na můj domovský MÚ,kde občanku i ŘP vystavili a poslali ji do Dobrušky zpět,kde jsem si je vyzvedl. Doporučuji zajít na příslušný úřad s rozšířenou pravomocí a tam se domluvit.