Terryle

Vystavení rakví o ostatky hokejistů

Zajímalo by mě, co si myslíte o tom původním plánu rozloučení s oběťmi letecké katastrofy v Rusku – určitě jste zaznamenali, že původně byl plán vystavit rakve na Staroměstském náměstí a umožnit tak lidem rozloučení. Pak se to tedy (podle mě NAŠTĚSTÍ) změnilo. Mně se to moc nelíbí, ale setkala jsem se už i s názory, že podobně se přece např. v divadle veřejnost loučí se zesnulými herci… Zajímalo by mě, co si o tom myslíte.

Nejlepší odpověď
arygnoc

je mi hokejistů a jejich rodin líto, stejně jako dalších 2000 lidí, kteří ten den v ČR umřeli, jako i jejich rodin.

tím to pro mne končí.
proč z toho dělat cirkus?

Další odpovědi
fcoop

Na přání rodin se tryzna nekoná.
Díkybohu.
Myslím,že nejsem otrlý cynik,ale – proč je kolem této Tragédie tak rušno a odzívnou se úplně stejné,když ne horší,alespoň co se počtu mrtvých týká? Méně atraktivní?
Tak to je zhruba to,co si o tom myslím.

hanulka11

Myslím, že rozloučení se může stejně dobře uskutečnit i bez vystavování jejich těl.
To je snad velmi soukromá věc rodin pozůstalých a nemělo by s jejich těly být nakládáno jako s majetkem státu.

Drap

Myslím, že se tímto rozhodnutím alespoň trochu ulevilo rodinám pozůstalých.

anonym

Přání rodin by mělo být prioritní před hysterií davu přiživované médii. Určitě k tomu dospěly (rodiny, proto „y“), po vzájemné dohodě a zralé úvaze.
Zkuste si sami sebe představit v jejich kůži a rázem se váš úhel pohledu rázně změní ve prospěch diskrétního smutku, důstojného truchlení a komorní soustrasti.

anonym

v divadle to je něco jiného, být jen tak po smrti vystavený někde, kde si může dojít kdekdo je teda špatné :(

MacChill

No tak nevim co si o tom mam představit, v první chvíli mě napadlo jak tam budou nehlídaně položený tři rakve a lidi kolem toho budou chodit… Ale to by asi nešlo, že?

Já jsem z toho celého případu zmatený na youtube vznikají stovky „videí“ prakticky o tom samém, facebook se tím přeplněn, ale zase si nemyslím že by novinářui měli další inforamce zatajovat kvůli pozůstalým…