Avatar uživatele
Adam

Vysoký tlak

Dobrý den, chci se zeptat jestli je v mém věku (17) s tlakem 142/80.. a pořád se mi to mění… jestli je bezpečné jít hrát zápas (fotbal)?

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? bolak, marci1 před 3982 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
marci1

Normální tlak je 120/80. Běžně je systolický 130–140. Záleží kdy sis tlak měřil. Nejlépe je asi 10 minut sedět, být v klidu a změřit se alespoň 3× a vzít si z toho průměr. Pokud naměříš tento tlak ( v klidu ) opakovaně, je vždy pro klid dobré navštívit lékaře. Lékaři mají většinou rtuťový tlakoměr, který je nejpřesnější.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
bolak

To sis měřil sám ne, nějakým tím domácím zápěstím tlakoměrem s pětihvězdičkovou kvalitou :) Těmhle hračkám moc nevěř, dojdi si na preventivní prohlídku na kterou máš právo a nech si to změřit felčarem, i když tam zase hrozí syndrom bílýho pláště :)

Co se týče sportu tak čím víc, tím líp a tlak se ti tím jen sníží, stejně jako tepová frekvence. A když budeš navíc žrát ovoce a zeleninu, tak bude tlak stabilní. Na jednorázový snížení stačí třeba i stroužek česneku a můžeš zkusit i žrádlo obsahující flavonidy, kdybys nebyl zrovna aktivní člověk.

Jinak 142 je vyšší norma a 80 je úplně příkladný, ale jak říkám, těmhle domácím aparátům na baterky moc nevěř, kor když je to na zápěstí. Já si to tím jednou měřil a měl sem 150/96 a za minutu mi to ukázalo 36/30, z toho vidíš že sou to jen hračky pro děti. Co je nejpřesnější je holter, ale toho ti jentak na požádání nedaj, navíc je to strašně nepraktický, a smrdí to po starejch lidech…

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek