leporela22

vysoká škola zdravotnická

Dobrý den chtěl sem se zeptat jsem ve 3 ročníku tedy posledním obor elektronik mechanik pro el přístroje a zařízení kdybych si udělal maturitu 2 roky tak co bych potom mohl udělat abych mohl jít na vysokou školu zdravotnickou neboli medicinu musel bych udělat ještě nějakou jinou střední školu? a na kolik let by to asi bylo.
Doplňuji:
a na kolik let by byla medicína jestli bych to stihnul do 26 let?

Odpovědi
anonym

Pro studium na VŠ (libovolné, tedy i medicíně) musíš mít maturitu – tedy po jejím složení stačí přihlásit se na danou školu a zvládnout přijímačky (a pak studium).
Na druhou stranu tě studium oboru „elektronik mechanik“ nepřipraví dostatečně ani na ty přijímačky (natož na studium medicíny), musel by ses doučovat zejména chemii, fyziku a matematiku.
Doplňuji:
Medicína je na šest let.

ivzez

Doporučila bych (pokud byste to zvládl) již nyní přestup na gymnázium.
Pravděpodobně byste musel přestoupit do 2. ročníku,
složit rozdílové zkoušky a pokračovat do maturity na gymnáziu.
To by Vás na studium medicíny připravilo nejlépe.