Mrkvička1998

Vysoká horečka, bolest v krku, bolest břicha a průjem..

Ve čtvrtek večer zimnice střídavá s návalem tepla. Druhý den horečka 39,5st. V sobotu horečka 38,5st., průjem a bolest břicha. Dnes bez horečky. Průjem, bolest břicha a bolest v krku. Poraďte, co by to mohlo být.

Nejlepší odpověď
anonym

To by mohla být začínající demence. Protože jedině momentálně zaostalý se ptá tady místo toho, aby šel k doktorovi.

Další odpovědi
hanulka11

jít k lékaři – tady ti nikdo diagnozu neurčí na dálku

venkovan

Z toho si nic nedělej. To může být i celkem běžná úplavice střižená anginou, či zánětem nosohltanu. Na úplavici se umírá, na záněty taky.
V horším případě pořádná střední viróza s virózou v krku. Opět celkem nic mimořádného v letních měsících.
Ve své podstatě, nešel jsi včas k lékaři (při takových teplotách před víkendech se zpevidla nevyplatí nejít), tak ti nezbyde než dál trpět. Na pohotovosti bys musel platiti 90,– Kč za ošetření. A to bude asi pod tvou úroveň.
Ale nejsem sadista. Zkus acypirin, paralen, heřmánkový a řepíkový čaj (asi doma víc nemáš) lipový na vypocení, vypni PC a zabal se do dek aby si se vypotil.
Napiš závěť.
Pokud myslíš, že jsem moc rýpavý, tak popravdě – nejraději bych takové profackoval. Před víkendem si nechat vyšší teplotu bez konzultace s lékařem je celkem drsný. Ne pro tebe, ale pro lékaře, kteří potom, když dojde k zhoršení stavu mus řešit podstatně náročnějš léčbu než když se přijde včas.

bubukaa

Jak už horečka přesáhne 39 tak by se mělo jít k doktorovi. Už v pátek jsi tam měl jít.

Mrkvička1998

Po 3 dnech to přešlo a jsem jako rybyčka. Děkuji za velice ‚přívětivé‘ odpovědi.