Mirdas

Vysoká glukóza

Lze snížit dosti velkou přítomnost glukózy ( 180 ) přírodní cestou v případě nesnášenlivosti „chemických“ léků ?
Respektíve jak a čím ?

Samozřejmě diabetická poradna je také v plánu.

Nejlepší odpověď
beer

Nevím co znamená tebou uváděné číslo, proto vyjímám:
„Normální hladina glukózy, někdy také nazývané krevní cukr, je 80 – 100 mg ve 100 ml krve. Po požití jídla obsahujícího cukry může vystoupit na 120 – 130 mg ve 100 ml krve. Za hladovění klesne hladina asi na 60 – 70 mg ve 100 ml krve. Molekulová hmotnost glukózy je 180. Fyziologická koncentrace je tedy 4,4 – 5,6 mmol na litr krve.“ http://galenus­.cz/clanky/vy­ziva/cukry-glukoza
Snížit hladinu cukru lze výrazným omezením nevhodných potravin (s velkým množstvím cukru), příjmem celkového stanoveného množství potravin v několika malých dávkách denně, snížením tělesné hmotnosti (pohybem) atd.
To vše ti ale objasní přesně podle konkrétní potřeby jen tvůj lékař. V podstatě se bude jednat o přísnou diabetologickou dietu a teprve pokud nepomůže, předepíše léky.
Zkušenost, jsem diabetik.
Doplňuji:
Ještě jsem ti něco vyhledal – jsou tam všeobecné pokyny co jíst/nejíst, kolik, jak sestavit jídelníček, atd. Stačí jen klikat, ale k lékaři si přesto zajdi !!
http://www.mte­.cz/stravovani-co-konzumovat.htm

Další odpovědi
cochee

Kdyby to šlo jednoduše přírodní cestou, tak nejsou přeplněné kartotéky diabetologických ambulancí.

S tou diaporadnou neotálet.

marci1

Přírodní cestou lze léčbu cukrovky podpořit. V první řadě navštivte lékaře. Doporučené potraviny :
Česnek,cibule, syrové i kysané zelí, fazolové lusky, celer, pažitka, mrkev, ovesné vločky, jablečná šťáva, mořské ryby, lněný olej, luštěniny, sója, hřebíček, bobkový list, skořice, čaj z borůvkového listí, plody černého bezu (jen tepelně upravené), pampeliška, kopřiva, šalvěj, pískavice, pupalkový olej.

Doplňuji:
http://www.zi­jemenaplno.cz/Clan­ky/a274-Udrzte-cukr-pod-kontrolou.aspx

mosoj

Tebou uváděná hodnota je v jednotkách mg/dl. To je jednotka která se v ČR běžně nepoužívá ale glukometry v ní dokážou měřit.
U nás se používá jednotka mmol/l = mg/dl / 18
Mluvíš tedy o hodnotě 10 mmol/l !

Nyní záleží kdy je tato hodnota naměřena. Je-li to 2 hod po jídle je to hodnota sice vysoká, ale ještě snesitelná a dieta , menší porce a redukce váhy by to ještě chvilku udržely. Pokud hodnota přeleze přes 10 mmol/l začíná pronikat glukóza do moči což by v žádném případě nemělo být. Dále doporučuji Diaval.

Je-li tato hodnota naměřená před jídlem či ráno na lačno nic mimo léků ( metforminu) ti nepomůže a zahráváš si se zdravím. Cukrovka nebolí !!
a najednou ti uříznou nohu nebo nevydíš.

arygnoc

prírodná cesta je inzulín – produkovaný Langerhansovými ostrovčekmi podžalúdkovej žľa­zy.

čo viac prirodzeného chcete?

takže – hajdy k diabetológovi.