mezera

Výsluhový příspěvek ???

Ahoj lidi …

Trošku specifická otázka – spíše pro bývalé zaměstnance bezpečnostních sbo­rů:

Který den v měsíci odesílá MV Výsluhu na účet bývalého příslušníka..... (myslím jestli třeba 8.11.2013 nebo 9.11.2013 … )

U které banky je nejlepší mít účet abych platbu obdržel co nejdříve ? mám účet u České Spořitelny a tam to mám na účtu vždy až 11 dne v měsíci, ale vím, že některým chodí renta dříve …

Když chci změnit účet banky na který se renta posílá jak mám postupovat?

Díky za odpovědi…

Odpovědi
anonym

Nejrychleji probíhají převody v rámci stejné banky. Zjistěte si, jakou banku má MV na přeposílání renty. Pokud renta není odesílána všem rentiérům v jeden den, nemusí být ani změna banky pro Vás řešením. Bylo by dobré požádat o informace přímo příslušné oddělení MV.
Při změně účtu postupujete tak, že uzavřete účet, ktrerý už dále nechcete používat a u jiné banky si účet otevřete. Musíte informovat všechny své věřitele, dlužníky atd. o změně čísla účtu.

anonym

Výsluha není zasílána v určitý den všem, záleží kdy odešel od sboru. Je to jako s důchodem. Rozmezí je skoro celý měsíc. Někdo bere 3 dne a jiný až 25 dne v měsíci.