maarketa

Výsledek z EEG

Dobrý den,dnes sem byla na EEG(lečím se na tetanii už asi 5 let),bohužel mi sestra neřekla výsledek,prý až doktorka že ona nemůže a usmívala se..takže musím čekat 3 týdny!!!!Ale přes rameno sem ji viděla že tam bylo :Normální záznam,bla bla bla bla a "Ložisko…(nějaky cizí nazev)aktivita není,nějak to nechapu:-(…nevím co to znamena,jako že tam mam nějake ložisko,nějaky nador ale neaktivni?Bojím se,jak sem musela dychat tak mi brnělo cele tělo asi 4minuty.Nevím jak to vydržím tak dlouho čekat…

Nejlepší odpověď
Luss

Maarketo ja nevim, byla jsem na EEG asi 6× a nikdy mi nerekla vysledek sestra. Krome toho na samotnem EEG bys „pres rameno“ nevidela vubec nic. Nevidi na nem nic ani sestra ve chvili kdy tam lezis s tou „cepici“ na hlave, ani po skonceni EEG zaznamu, takze se usmivala asi nad vzpominkou na vcerejsi rande. EEG popisuje vzdy az lekar (takze nevim co jsi cetla o lozisku) – dokonce ne kazdy neurolog umi popisovat EEG, na klinice kam chodim ja popisuje vzdy jen jedna doktorka a pak predava se svym popisem kolegovi, ktery ma pacienta ve sve peci. Mam za sebou spoustu vysetreni (EEG,CT,MR, punkci patere) – tetanii mam take, mimo jine mnohem zavaznejsi problemy. a muzu dat jen jednu osvedcenou radu: nikdy se nesnazte cist v lekarskych zaznamech a neco si z toho odvozovat, dokud Vam nerekne vysledek doktor. Zbytecne se tim akorat stresujete. Mozna je to trochu tvrda odpoved, ale dedukovat neco o nadoru z vterinoveho laickeho pohledu na EEG (ktere k odhaleni nadoru vubec neslouzi -ten by videli nejspis na CT nebo MR a s tetanii to nema nic spolecneho) je fakt jen cesta jak si zadelat na zaludecni vredy ze zbytecneho stresu.

Další odpovědi
Miroslavst

To je právě ono Markéto! Kdo je zvědavý, bude brzo starý a tím hůř, pokud neví o čem a jak.
Koukala jsi koutkem oka na papír a viděla neříkám co neměla, ale čemu vůbec nerozumíš a nyní jsi strachy …
Sice tomu taky nerozumím a rovněž těžké dělat závěry pokud není vše upřesněno, což však také nevíš.
Takže ještě jsem neviděl, že by se na vyšetření EEG dělal test na nějaký nádor. EEG je vlastně elektro encefalograf a měří se jím aktivita elektrických impulsů v mozku.
To že jsi dýchala je normální, ještě jsi měla mít zavřené a otevřené oči-že?
Takže zapomeň na nějaký nádor, věnuj se své obvyklé činnosti a až půjdeš na kontrolu, doktor(ka) ti vše ráda vysvětlí a nakonec se tomu ještě zasměješ.