WH15

Výsledek příkladu je jiný než…

Úloha zní: Pan Šiler se narodil 29. února 1952. Kolikrát by slavil své narozeniny až do dne 22.4. 2002, kdyby je slavil 29. února?

No odpověděl jsem 50, protože od 29.2.1952 do 22.4.2002 je to prostě 50× a správná odpověď je prý 12. Můžete mi s tímto poradit? Dík.

Nejlepší odpověď
Calimë

je to kvůli přestupnému roku ;)

Další odpovědi
Lucijej

Musíš si uvědomit, že většinou má únor pouze 28 dní a 29.2. je pouze jednou za čtyři roky. Takže (2000–1952): 4 = zaokrouhl. 12

Marast

Odpověděl jsi správně, ti co se narodili 29. 2. narozeniny slaví třeba 1. března nebo 28. února :)

bolak

Odpověděl jsi správně, výsledek je 50, protože pokud se člověk narodí 29.února, tak v nepřestupném roce se jeho narozeniny přesouvají buď na 28. únor nebo na 1.březen.

M.

Čti si pořádně zadání, v tom je ten háček :) Jak již odpověděla za mě.