Avatar uživatele
maschin

Vyskytují se v Grónsku nějaké stromy?

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? Agneta před 3053 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
Agneta

Ano vyskytují. U jižních domovních zdí se vidí pětimetrové stromky, něco jako jíva.
Dále tam mají pokusný smrkový les z šedesátých let. Ten je ale v úrovni našich desetiletých smrků.

Grónsko se nedá srovnávat s Islandem, který leží v Golfském proudu.
V Grónsku mají ale zemědělství, rostou tam třeba (tropické) brambory, ale obilí se tam dalo pěstovat jen v „době teplejší“ – po dobu asi jen sto let (800 až 900).

Upravil/a: Agneta

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Drap

Ano, ne příliš vzrostlé. Hlavně břízy, vrby a jalovce.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
led

Nebola som tam, takže nemôžem tvrdiť s istotou
Podľa stránky www.skandinavi­e.info http://www.skan­dinavie.info/flo­ra-v-dansku/
"Flóra Grónska a Faerských ostrovů

Severské oblasti nejsou příliš vhodné pro větší rostliny, proto se na Faerských ostrovech setkáme pouze s travnatými porosty a vzácněji s keři. Hojné jsou také různé druhy lišejníků, mechů a severských bylin. Stromy se vyskytují především v blízkosti lidských obydlí. Grónsko je již zcela pod vlivem polárního klimatu a v oblastech bez souvislého zalednění se vyskytuje typická tundra. Porost tvoří zejména různé druhy keřovitých brusinek, vrb, bříz, vlochyní, mechů, lišejníků a řady polárních bylin. Na jihu Grónska se podařilo pěstovat i některé druhy zeleniny, ale vegetační období je velmi krátké."

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Agneta

led > Na Faerských ostrovech byly původně lesy, které byly v době vikingské zcela vymýceny. A dnes už se v hlavním městě Torsháfen vidí nádherné parky se stromy.

před 3053 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Agneta

Drape, proti té tvé bříze protestuji, ta tam neroste.

před 3053 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
led

Agneta, protest se nepřijíma.
Chybička se vloudila. Nikdo není dokonalý. viď moje odpověď

před 3053 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Agneta

Sice chybička, ale jinak pěkný příspěvek – totiž na tu břízu se budu muset podívat, nezdá se mi to, že by tam měla být původní, a ani o ní nevím (nebyla jsem tam, ale chystám se)- zajímám se o tyto kraje, tak toho docela dost jednoduše vím.

před 3053 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek