Usoman

Vyskytují se na některých českých řekách po extrémních přívalových dešťů tzv. „flash flood wave“?

Jedná se o bleskovou povodeň, kde se vzestup hladiny neodehrává v řádu minut/y, nýbrž je okamžitý v podobě vlny.

Pokud to někdo nikdy neviděl: https://www.y­outube.com/wat­ch?v=8p2vzhTMhW0

Odpovědi
tforro

Běžně asi ne. Ale když začnou najednou vypouštět z přehrady víc vody třeba kvůli uvízlé lodi, tak k tomu asi dojde, ale v menší míře.

Nebo by k tomu mohlo dojít na menším toku, pokud nevydrží hráz bobrům 🙂