Klára K.

Vyšívací počty

Mohli by jste mi prosím vypočítat tyhle záhadné počty? (není to do školy, vážně to potřebuji vědět, plánuji velké vyšívání)
Bavlnka na vyšívání je široká 1 mm. K dispozici máme jedno klubíčko této bavlnky, které má v průměru 4 cm. Vyšívat budeme klasickým křížkovým stehem, přičemž jeden křížek měří 3 mm čtvereční. Bavlnku si na jehlu navlékneme na dvakrát (provlékneme jehlou a svážeme konce) . Když uvážíme tyto míry, kolik cm čtverečních můžeme s bavlnkou vyšít? (pokud se neobracíme na to, že se kousek bavlnky vypotřebuje na zapošívání atd.)
Děkuji za odpovědi, a věřte, vážně to není do školy, i když to tak zní. 🙂
Doplňuji:
Omlouvám ze, je tam chyba, jeden křížek měří 9 mm čtverečních 🙂

Odpovědi
anonym

Můžu tě uklidnit – nezní to „jako do školy“ – to jsou totiž naprosté bláboly.
Pokud ti tohle někdo napsal, omlať mu to o hlavu a žádej vysvětlení.
A pokud jsi to napsala ty, tak se nejdřív zamysli a pak teprve piš – tohle nemá hlavu-patu.