mosoj

Vyšetření slinné žlázy – jaké to je?

Jdu na vyšetření slinné žlázy opticky. Prý je to dosti náročné. Absolvoval jste to někdo. Čištění sondou byla brnkačka.
Doplňuji:
Já nejdu na gastroskopii ani koloskopii ani cystoskopii. Viz diskuse.
Tu optiku budou strkat zevnitř tváře někam k uchu !!

Odpovědi
pondělí

všechno co přináší uzdravní,vlastně vůbec nebolí a není problematické,ale to se posoudí později,a lékařství běží ztak dopředu,že i ta sonda,kterou budete polikat nebude problematická,jen trochu hořká chuť,a nafouklé břicho,a vím o čem mluvím,já byl po nemocnicích osm let a né jako zaměstnanec,sa­mozřejmě ,že né v kuse,
tak s chutí do toho,prevence je nejdůležitější a prodlouží život

Miroslavst

Toto jsem našel, tak nevím jestli pomůže:
Hezký den,

chci povzbudit všechny, kteří se bojí operace (odstranění slinné žlázy). Problémy jsem měla od roku 2002, kamínky byly velikosti zrnka rýže. Po prvním kamínku mi nařízli vývod slinné žlázy, takže mohly samy vycházet. Ovšem ta bolest – no znáte to. Po posledním kamínku (trvalo to 7 měsíců než doputoval nakonec), jsem se rozhodla pro operaci. Měla jsem i zvětšenou uzlinu (hodně). V pondělí 24.8. jsem nastoupila do nemocnice (Brno), v úterý v 8 hod byl zákrok. Narkóza trvala celkově hodinu – naprosto bez problémů. Jizva je dlouhá 6 cm a myslím, že nebude po zhojení skoro vidět (vede se ve vrásce na krku). Do soboty jsem měla dren (vytažení naprosto bez bolesti). Dr. mi bral i uzlinu. V neděli jsem šla domů.

Z operace jsem měla VELKOU obavu, ale úplně zbytečně. Po operaci mě trochu bolelo v krku při polykání (asi jako angína). Ale vůbec to nedosahovalo bolesti, jako když putuje kamínek!

Opravdu se toho nebojte. Já jsem moc ráda, že jsem se nakonec rozhoupala.Konečně budu mít klid. Histologie dopadla dobře (žláza byla celá svraštělá, byly tam kamínky).

Pokud chcete ještě něco vědět, tak ráda odpovím.

Jana

Jarík

Při vyšetření slinné žlázy se nejčastěji do ní z vnitřní strany tváře zavádí sondou kontrastní látka ke zjištění průchodnosti a přítomnosti konkrementu. Mně to plnili dosti rychle, takže jsem pociťoval mdloby. Ale jinak se to dá vydržet. Jsou podstatně horší věci.

mosoj

pondělí : Bohužel nevíte o čem mluvíte. Já nejdu na gastroskopii, ale vyšetření slinné žlázy optikou a tu sondu mně budou strkat vnitřní stranou tváře někam k uchu.