Loginy

Vyšetření na rakovinu plic. Zdarma?

Zdravím. Mám podezření, že mám rakovinu plic.
Chtěl bych vědět, kde to můžu nechat vyšetřit, popřípadě jestli to bude něco stát. Díky.

Nejlepší odpověď
marci1

Pokud máte nějaké dlouhodobější příznaky jako bolest na prsou, kašel, dušnost, únavu apod. navštivte praktického lékaře a nechte si udělat preventivní prohlídku ( 1×za 2 roky je hrazena zdravotními pojišťovnami ). Lékař Vám udělá odběry krve ( krevní tlak, cholesterol, cukr ), vyšetří Vás a jen v případě pochybností by Vás poslal na další vyšetření ( rentgen plic ). Většinou se jedná jen o zánět průdušek, popř. jiná dg, která s rakovinou nemá vůbec nic společného. A na preventivní prohlídky by měl chodit každý, protože zdraví je nade vše.

Další odpovědi
anonym

http://www.lin­kos.cz/zhoubne-nadory-prudusek-plic-a-pohrudnice-c33-34/o-zhoubnych-nadorech-prudusek-a-plic/