fablen

Výše mzdy koordinátora veřejné sbírky? Nabízená odměna ve výši 30–40 tisíc měsíčně je běžná i v jiných charitách?

http://prace.vys­ledek.com/Exter­ni.aspx?prace=66246

Odměna mi přijde dosti vysoká vzhledem k tomu, že se jedná o charitativní činnost…(i když rozumím, že jde i o zodpovědnost za brigádníky, pohonné hmoty a další náklady spojené s touto prací)

Nejlepší odpověď
Drap

V charitách a nadacích to tak chodí, že cca 50 % vybraného spotřebují samotné tyto organizace.

Další odpovědi
Hlada

Je to reklamní blábol. Není to plat v pracovním poměru.

lukas.zmizik

ale to je mi zajimave… a ja sem dycky myslel, ze ti prodejci si maji problem vydelat i sami na sebe…

anebo je to podfuk – pise se – prace na zivnostak – to bych spise veril variante 0–40 000

venkovan

Nebudu psát co si o tomto sdružení myslím, abych náhodou nekřivdil. Nicméně ten plat za práci je vyšší než podobná práce ve státní správě.
Domnívám se, že nabídka je trochu nemravná s ohledem na poslání. Navíc je to občanské sdružení – ten plat není zajištěn ničím jiným než neustálým sháněním dárců.
Kolik charita a nadace mohou vydat na svůj provoz je přesně dáno zákonem. A rozhodně to není 50 %. Nicméně, u neseriózních organizací bych se tomu ani nedivil.
Popravdě – podobných organizací je mnoho. Kdyby zakladatelé sdružení se nechtěli zviditelnit, podpořili by ty projekty které již běží. takto neustále vznikají charitativní programy, které jen aktivity již zaběhlých a kvalitních jen v očích veřejnosti rozmělňují.
Raději podpořím Nadaci rozvoje občanské společnosti, Paraple apod.