Neguš

Jak poznám, jestli hadice od vyavače nebere falešný vzduch, a výkon sací turbínky?

Vysavač Philips Triatlon 1400 má slabý sací výkon a navíc je sací síla mnohem silnější před hadicí než za ni.

Jak poznám jestli hadice nebere falešný vzduch a výkon sací turbínky.
Děkuji!

Nejlepší odpověď
Dochy

Co přesně znamená „sací síla je mnohem silnější před hadicí než za ní“?
falešný vzduch: pravděpodobně by se projevilo zvukem z daného místa, možno testnout nějakou lehkou látkou – mohla by se na dané místo „nalepit“
Výkon sací turbínky? Těžko.
Zkontroluj zda nejsou někde zasviněný nějaký filtry, či něčím ucpaná hadice. Pokud má vysavač obvyklý zvuk, pravděpodobně bude turbínka a motor v pořádku.

Další odpovědi
mosoj

A jak zkoušíš stav za hadicí ?????
Pokud by to byla pravda máš ucpanou hadici.
Vytáhni hadici z otvoru a připlácni krátkodobě na otvor lehce dlaň. Motor by se měl začít dusit bez známek velkého přisávání. Pokud ne, je netěsnost mezi ventilátorem a sacím hrdlem ( častá závada).

mojitek

zjistíš to jako třeba na mašině. Tam abych zjistil jestli to nesaje falešnej vzduch-prostě zakryju dlaní hrdlo u karbecu.V tomto případě bych zakryl konec tý hadice-a jetliže se to nezačne evidentně dusit-saje to jinde.