Hafanana

Máte zkušenosti s vysavačem na vodu na vodu ve sklepě?

Zatéká nám sem tam do sklepa (spodní voda). Je to jen pár centimetrů vody (cca 5), nicméně je tu myšlenka, že lepší než vytírat je to vysát… Myslíte, že je to možné? Slyšel jsem, že stejně vysavač poslední centimetry vody nevezme…

Zvažuji tohle: http://vysava­ce.heureka.cz/kar­cher-mv-2/

Nejlepší odpověď
gecco

  1. především bych řešil to zatékání – kudy, proč, jak je eliminovat
  2. na občasné odčerpání náhodného zatečení bych vyhloubil jímku a do sklepa umístil čerpadlo (ideálně s hladinovým spinačem pro automatický provoz)
  3. nevyčerpané zbytky pak lze téměř ´do sucha´ vyčistit nějakým průmyslovým vysavačem (doporučil bych spíše Narex, např. – http://vysava­ce.heureka.cz/na­rex-vys-30-21/specifikace/#text nebo Metabo, např. – http://vysava­ce.heureka.cz/me­tabo-as-20/specifikace/#text )

___
Vysavače, ani ty průmyslové, ale nejsou čerpadla a na odsátí takového množství vody nejsou stavěné…
hloubka 5 cm vody je 50 litrů z metru čtverečného!!!

Další odpovědi
Funna

vysavač ti vysaje skoro až do sucha, samozřejmě musíš si dát tu práci a na závěr to „objezdit“ to celé a bez klasické hubice, jen s tou tenkou, nebo žádnou…a zrovna ten, co sis vybral, jsem před měsícem koupila a není to žádný zázrak…vodu sice vysaje, ale jinak je skoro jako hračka pro děti…co bys taky chtěl za ty peníze .-)…jo a nádrž je jen 12l, to budeš pořád lítat a vylévat nádržku…jak píše gecco…50 l z m2…
_____________­_____________________
ale na druhou stranu, vysavač, co umí vysávat vodu se doma vždycky hodí..u

mosoj

Pokud je to spodní voda (a zřejmě bude), ničím běžným ji nezastavíš. Spodní voda je schopná i nadzvednout podlahu ve sklepě.
Udělat přiměřenou jímku a do ní umístit ponorné čerpadlo s plovákovým spínačem.