kochaa

výsadba angreštu a rybízu

koupila jsem si jeden keř angreštu a jeden keř rybízu. Dočetla jsem se, že nejlepší termín pro výsadbu je tehdy, až opadne listí. Takže mám ještě nějaký čas. Kam mám keříky nyní umístit, abych jim neuškodila? Dala jsem je na balkon. Celkově vůbec nevím, jak je pěstovat, i když vím, že to není žádná věda 😉 Jsem úplná začátečnice a za všechny rady budu ráda 😉

Nejlepší odpověď
Drap

Můžeš je klidně vysadit hned. Keříkům bude určitě lépe v zemi než na balkoně.

Další odpovědi
anonym

Dobrý den,jasně,angrešt neboli srstka a rybíz se vysazují zásadně na podzim,listí opadává už v této době,klidně je můžete vysadit kdykoliv v této době.Mám osobní zkušennosti,že dříve je lépe,než začnou chladnejší teplotyobře keříky prolijte,na zemině ani tak nezáleží,jsou to nenáročné rostliny.
Jinak se koukněte na stránku pěstujeme.cz tam se dozvíte více,
pak doporučím při nasazení plodů v jarních a letní měsících potřik proti padlí a to dvakrát opakovaně,dejte pozor na ochrannous lhůtu před sklizní
http://www.pes­tujme.cz/jak-pestovat-angrest/