verunka483

výrůstek u oka

jak se zbavit maličkatého výrustku u oka? je tam už dlouho

Nejlepší odpověď
hanulka11

stačí zajít na kožní a je to otázka chviličky na odstranění

Další odpovědi
Lucijej

Já teď řeším něco obdobného. Mám výrůstek očním okolí a na kožním mě poslali na oční s tím, že je to moc blízko oka..

Damiana

Může se jednat o tzv. mílii – jestli je to tvrdá bělavá kulička. Vzniká nahromaděním tukových látek a usazených odumřelých, zrohovatělých buněk. Někdo říká, že má na jejich vznik velký vliv nekvalitní kosmetika s vysokým obsahem vazelíny. Tyto projevy také mohou být dědičné. Odstraňují se většinou v kosmetických salónech napíchnutím a vytlačením.

Jestli se jedná o stopkatý kožní výrůstek, tak ten patří do rukou dermatologa nebo plastického chirurga. Je to drobný zákrok, který se provádí v lokálním umrtvení (obvykle krémem) a odstraněním skalpelem nebo laserem.

Jikra

Před léty jsem se podrobil takovému zákroku v nemocnici na Kladně. Šlo o útvar velikosti čočky u kořene nosu v blízkosti oka. Celkem banální záležitost.