Vyrovnání SJM-budeme vyplácet znovu? Prosím poraďte

Pomoc! Přítel je rozvedený 3 roky, při rozvodu sepsal s býv.ženou, že na sebe vezme dluhy (hypotéku, splátky atd) a vyplatí ji 200 tisíc z bytu.Jeho mamka si na to půjčila a dala příteli peníze , ten je dal v hotovosti jeho býv.ženě.Nemá na to ale doklad,a ta jej ted žaluje, že ji nevyplatil! Jediný doklad má, že si jeho mamka v dané době půjčila 200 tisíc, a taky přepis majetku na katastru (ve vypořádání je uvedené, že přepis bytu ze SJM proběhne až v okamžiku, kdy býv.ženě vyplatí 200 tisíc.Po vyplacení se byt přepsal do O.V. přítele. Jeho býv.žena však podala návrh na soud, aby ji vyplatil! vyhrožuje, že přítel nemá doklad, že byla vyplacená! mají postiženou dceru, a jeho býv.žena se ohání tím, že u soudu řekne, že mu přepis na katastru dovolila, protože mu věřila, když mají postižené dítě, že ji vyplatí!! prosím pomozte. Přítel i jeho maminka jsou zlatí lidé, ale bohužel jeho býv.žena je potvora a na právníky peníze s přítelem nemáme.Máme nějakou šanci,že se nebude znovu vyplácet?

Odpovědi
standa

A na základě jakého právní aktu (darovací smlouva, kupní smlouva, vypořádání SJM, ap.) bylo vlastnické právo k bytu převedeno na přítele ?

Pokud exmanželka podala návrh na vypořádání SJM (=vyplacení), tak to má nejspíš smůlu, protože ke dni podání žaloby už předmětem SJM není byt, ale už jen movité věci + závazky.

Já to vidím tak, že bych si klidně počkal na soudní řízení a zde si v klidu vyslechnul argumentaci exmanželky.

Nezdokladovaný převod peněz v tuto chvíli neřešte a ozvěte se až bude příteli zaslán návrh žaloby zmiňované žaloby…, pak poradíme co a jak dál 🙂