Vyrovnání daní za rok 2009???

u zaměstnavatele jsem byla zaměstnána od ledna 2009 do ledna 2010. Je jeho povinností udělat mi vyrovnání daní a rok 09 ?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Odpovědi:

Zlatý

Pokud jste jej o tuto ´službu´ řádně a v termínu požádala, tak povinnost měl.

ŘÁDNĚ = prostřednictvím tzv. růžového prohlášení (Prohlášení poplatníka daně z příjmu...)

TERMÍN = tuším, že to bylo do 15.2.2010

---------

Protože jste nejspíš včas nepožádala, ta vám zbývá jedna teoretická možnost, a to podat si sama daňové přiznání a věřit tomu, že vratka daně (proto to děláte) bude vyšší než případné penále za pozdní podání přiznání.

p.s. už jsem zde odpovídal, že zmiňované penále není fyzickým osobám zpravidla předepisováno, ale spolehát se na to nedá :-(

==========

DOPLNĚNA:

To Jambalaya:

Já nevím o jiné možnosti, kdy roční zúčtování dělá finanční úřad než ta, co je uvedená v ustanovení § 38ch/2 zákona o daních z příjmu, tedy v případě dojde-li k zániku plátce daně bez právního nástupce, ale i tady je termín 15.2.

Nebo existuje i jiný důvod, kdy toto zúčtování dělá místo zaměstnavatele FÚ ?

Zdroj: http://business.center.cz/busi ness/pravo/zakony/dprij/cast4. aspx

Bronzový

Obraťte se přímo na váš finanční úřad se žádostí o provedení ročního zúčtování. Fú vám na základě potvrzení o příjmu 2009 roční vyúčtování provede, aniž byste musela daňové přiznání podávat.

Bronzový

JE TŘEBA SE PODÍVAT NA SMLOUVU O ZAMĚSTNÁNÍ,NEBOLI PRACOVNÍ SMLOUVU,CO JE TAM PSÁNO,JESTLI TO,ŽE SE POSTARÁ ZAMESTNAVATEL,KRITIZUJTE JEJ,JINAK JSTE DOSPĚLÁ OSOBA A UMÍTE ČÍST A MÁTE VĚDĚT,
VÍTE ZÁKONÍK PRÁCE BY MĚL BÝZ PŘEDMĚTEM NA ŠKOLÁCH,PROTOŽE KAŽDÝ BREČÍ NA ŠPATNÝM HROBĚ.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1815
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 668
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 454
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 391
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.