Vyrovnání daně za rok 2009

Od 29.5.2009 jsem na nemocenské,přičemž mi k 31.10.2009 skončila pracovní smlouva na dobu určitou.Mám nárok na vyrovnání daní a jak mám postupovat?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Nejsou uvedeny další údaje. Jestli jste měl jen jedno zaměstnání nebo více v roce 2009, která by nešla za sebou, ale překrývala se. Rovněž nepíšete, zda jste podepsal prohlášení u toho zaměstnavatele, kde jste byl na dobu určitou.
Nemocenská nemá vliv na tkz. vyrovnání daní, dokonce vám pomůže, pokud jste platil do května větší daně neboť v dalších měsících jste byl bez zdanitelného příjmu ale odpočet se vám počítá (2070,-Kč/měsíc).
Ale co odpovíte je celkem jedno, jelikož jste měl do konce března podat daňové přiznání a nyní už je pozdě.
No vlastně není pozdě, můžete podat i nyní, ale hrozí vám sankce od FÚ a ta by mohlka být ve výši přeplatku, popř. vyšší. Takže bych se na to asi vykašlal.

Další odpovědi:

Bronzový

No tak já bych se na to teda nevykašlala,protože já dávám daňové prohlášení vždycky,tak v někdy v létě,protože než do zaměstnání,kde by mi to měli udělat doručím všechny doklady,z úvěru,z důchodového,ze zaměstnání,pokud ho měním,tak je vždycky po březnu a musím si ho dát sama.A ještě nikdy mi tam nic nevytkli a ani jsem nezaplatila žádnou pokutu.Dokonce jsem příteli podávala daňové prohlášení zpětně za tři roky a v pohodě mu to vše vyplatili.Jestli to neplatí hlavně pro ty,co mají něco vracet.Nevím.Ale rozhodně se to vyplatí!!!!Hlavně pokud jste měl nemocenskou.Doložte všechno i to,co jste dělal po tom říjnu.Pokud najdete někoho,kdo tomu rozumí,tak ať Vám to vypočítá,a zaneste to tam již vyplněné.Jinak je tam budete muset poprosit,ať Vám s tím někdo pomůže.Myslím na tom finačním úřadě.

Zlatý

Já bych to daňové přiznání dodatečně podal, a narozdíl od Miroslava bych to RISKNUL :-)

Sice vám teoreticky hrozí za pozdní podání daňového přiznání sankce ve výši 10% vaší daňové povinnosti..., ale na druhou stranu vám podáním DP vznikne zaručeně přeplatek, a to výši 100% všech zaplacených záloh na dani za období 5 měsíců, co jste pobíral mzdu.

Protože nemám pro svoji optimistickou úvahu potřebné vstupy, tak bych doporučil se přímo u kováře (rozuměj na FÚ) zeptat..., samozřejmě ´anonymně´ :-)

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Finance a podnikání

Zlatý Drap 690
Zlatý mosoj 417
Zlatý gecco 242
Zlatý Hlada 239
Stříbrný ivzez 212
Zlatý standa 200
Zlatý hanulka11 179
Zlatý ReHu 172
Zlatý led 157
Zlatý panenka 153

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.