ladacurikova

Výroba sirupů – etikety. Jak na to?

Zdravím vás. :) Měla bych dotaz k etiketování. Vyrábím domácí sirupy a nyní to potřebuji rozjet ve větším. Budu vytvářet web, budovat provozovnu a další náležitosti. Na jedné věci jsem se ale trochu zasekla. Sirup je k dostání v 300ml a 500ml skleněných lahvích a potřebuji nějak zamezit prokluzování etikety a celkově vymyslet, jak je tvořit. Design mám hotový. Bude to proužek kolem lahve, podobně jako třeba na minerálkách. Na boku se slepí k sobě. Nyní ale přemýšlím, jak zařídit tisk a přichycení k lahvi, aby průžek nejezdil nahoru – dolů a aby neprokluzoval. Tisk doma by měl výhodu v rychlosti a v tom, že když uvařím více, ihned si to dotisknu. Tisk od firmy zase v kvalitě. Zajímal by mě váš názor. Má tu někdo s podobným problémem zkušenost nebo se s někým takovým zná? Za případný kontakt bych byla velmi ráda. Děkuji

Nejlepší odpověď
dubraro

Tisk na laserové barevné tiskárně je dostatečně kvalitní.
Samolepící etikety ti klouzat nebudou. Prodávají se v různých velikostech.
Pokud bys chtěla etikety na obyčejném papíru, tak ty se na lahve lepí dextrinem (prášek rozpustný ve vodě, vznikne lepidlo) http://www.krnov­skrob.cz/cs/pro­dukty/lepidla/

Další odpovědi
Drap

Té=měř každá tiskárna ti je zhotoví v samolepící podobě. Etikety jsou prkotina. Spíše bych se bál výrobny, která musí být schválena hygienou, na každý výrobek atest nezávadnost , dodavatele kteří mou doručit že dodávají nezávadné suroviny a podobně.

nyjono

Předpokládám, že bys mohla mít etikety předtištěné.
Neznám nikoho, kdo by je tiskl přesně na počet.
Ani od firmy to nebude drahé, bude to kvalitní.
Připevnit lze jednoduše, v místě spoje přilepit na láhev. Stačí 5mm linka lepidla.