Výroba kyseliny sírové kontaktním způsobem je heterogenní nebo homogenní katalýza..? proč…?

Nejlepší odpověď
mosoj

Heterogenní katalýza, protože katalizátor je uložen v kontaktním tělese a netvoří se vznikající kyselinou homogenní směs. Katalizátor je oddělený heterogenní …a je to platina. Homogenní katalýza by byla safra drahá.

… ale maturoval jsem před 48 lety, jestli oni to vědátoři a hlavně politici ( ty kecají do všeho) nezměnili !

Je to stejné jako katalyzátor u auta !!!

Abych tě neuváděl do rozpaků zde si to můžeš ověřit:
http://chemin­fo.chemi.muni­.cz/ianua/Zde­na/reakcni_ki­netika/10.html