Vyřizení řidičského průkazu

Dobrý den,

mám trvalé bydliště v Ostravě, ale bydlím v Praze právě jsem udělala řidičák a chtěla bych se zeptat zda musím do místa bydliště nebo si ho můžu vyřídit i v Praze. Našla jsem tu podobný příspěvěk, ale týkalo se to občanského průkazu. Předem díky za odpovědi.

Odpovědi
standa

Obávám se, že budete muset cestovat do Ostravy, protože řidičák vydává příslušný okresní úřad (viz § 110/1 zák.č. 361/2000)

No a podle mě je tím „příslušným“ úřadem ve vašem případě úřad v okrese, kde máte evidováno vaše trvalé bydliště.