Vyřezávat znaménka preventivně či ne?

Víte někdo něco více o tom, že vyříznutí zdravé pihy může vyvolat rakovinu tím, že se do rány dostane kyslík? A věčné téma: je lepší podezřelá znaménka rovnou vyřezávat nebo je lepší je jen sledovat?

Nejlepší odpověď
dědapetr

To je záležitostí odborníka dermatologa,lajcky bych se do toho nepouštěl.

Další odpovědi
sejtanka

Byla jsem vyřezávat „zdravé znamínka“ a nemyslím si,že by to mělo vyvolat rakovinu.Mám jich ještě na těle dost a budu v tom pokračovat,pro klid v duši.Není to bolestivý zákrok a dají se zdarma zoperovat tři znamínka .Zbytek si musíte doplatit,ovšem ,když půl roku vydržíte,tak vám vyřežou opět tři znamínka zdarma.

haluz

Ahoj, já bych asi znaménka nechala tak jak jsou. Pokud nejsou na nějakém nepříjemném místě a z estetického hlediska vadí, tak by jsem si ho určitě nechala odstranit. Jinak by jsem občas sledovala jestli nějak nemění barvu nebo se nápadně nezvědšují.

Salvaje

Je to jen pověra. Pokud je znaménko zdravé a jinak Ti nevadí, nechala bych je. Ale myslím, že to není nic proti ničemu… Pokud je podezřelé, vyříznout, ať máš klid…